Morse z borówki według przepisu krok po kroku ze zdjęciem

Sok z borówki brusznicy - pyszny i pachnący napój

Sprzęt i przybory kuchenne:  komplet pojemników o różnej głębokości, rondel, sitko, łyżka

Składniki

Świeże mrożone żurawiny 360 g
Woda 1 l
Cukier 150 gramów

Gotowanie krok po kroku

 • Wyjmij żurawinę z lodówki i rozmroź. Jeśli żurawiny są świeże, opłucz je pod bieżącą wodą.

  Aby przygotować napój z borówki brusznicy, przygotuj składniki

 • Jagody wsypać do rondla, dodać 150 g cukru i 1 litr wody. Opcjonalnie można dodać skórkę z cytrusów i przyprawy: cynamon, kardamon, imbir, anyż, goździki lub suszoną miętę.

  Aby przygotować sok z borówki, wymieszaj składniki

 • Wymieszaj składniki i włóż do kuchenki. Gotuj do wrzenia.

  Aby przygotować sok z borówki brusznicy, zagotuj składniki

 • Gotowy napój owocowy schładzamy i za pomocą sitka filtrujemy do innego pojemnika.

  Aby przygotować sok żurawinowy, odcedź

 • Podawać schłodzone z gałązką mięty lub plasterkiem pomarańczy.

  Pyszny sok żurawinowy gotowy

 • Czy wiedziałeś?  Morse został wymieniony w powieści Puszkina „Eugeniusz Oniegin”. Tak zwana „woda z borówki brusznicy” to napój o różowawej barwie i kwaśno-pikantnym smaku, doskonale gasi pragnienie.Sok z borówek to nie jedyny wariant tego napoju. Od dawna przygotowywany jest z malin, wiśni, żurawiny, jarzębiny, czerwonej porzeczki, a nawet buraków.

  Przepis

  Przepis na zrobienie soku z borówki brusznicy jest szybki i łatwy do naśladowania, ale jeśli nadal masz pytania, możesz dodatkowo przeczytać przepis, który pomoże ci go bardziej szczegółowo rozgryźć.

  Teraz wiesz, jak gotować napój owocowy z borówki brusznicy (i nie tylko) w domu. Chłodny napój z soku jagodowego, wody i cukru pomoże Ci ugasić pragnienie w upalne lato lub zapamiętać i cieszyć się świeżym smakiem owoców zimą. Pij sok w czystej postaci lub dodaj do koktajli. Czy już wcześniej przygotowywałeś napoje owocowe? Chcesz spróbować egzotycznego soku z buraków? Opowiedz nam o tym w komentarzach! Napisz również, jeśli masz dodatki, komentarze lub pochwały do ​​przepisu. Dziękujemy za uwagę, życzymy smacznego!

  Inne przepisy na napoje

  Smoothie kiwi z bananem
  Miód Sbiten
  Smoothie bananowe z płatkami owsianymi i miodem
  Smoothie z bananem i mlekiem
  Smoothie z selerem i jabłkiem

  Smacznego!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author