Naleśniki dyniowe według przepisu krok po kroku z 🎃zdjęciem

Placki dyniowe - szybkie, proste, zdrowe i bardzo smaczne 🎃

Sprzęt i przybory kuchenne:  kuchenka, waga kuchenna, patelnia, miarka, tarka, sitko, wypiekacz do czosnku, miska głęboka, talerz, łyżka, widelec, ręczniki papierowe.

Składniki

Produkt Ilość
dynia 0,9-1 kg
kurze jajo 3 szt.
mąka pszenna 150-160g
mleko 75 ml
czosnek 2-3 goździki
Sól smak
zmielony czarny pieprz smak
suszone zioła smak
olej roślinny 3-4 ul. l.

Gotowanie krok po kroku

 • Obierz i nasiona ok. 1 kg dyni, opłucz pod bieżącą wodą i osusz papierowym ręcznikiem. Nawiasem mówiąc, nasiona można myć i suszyć, nie trzeba ich wyrzucać, są bardzo przydatne.

  Czyścimy dynię, usuwamy nasiona.

 • Obraną dynię zetrzyj na średniej tarce do głębokiej miski.

  Dynię pocieramy na tarce.

 • Do startej dyni dodać 3 jajka kurze, następnie wlać 75 ml mleka.

  Do masy dyniowej dodaj jajka, a także mleko.

 • Obierz 2-3 ząbki czosnku i przełóż je przez praskę do czosnku, dodaj do miski ze wszystkimi składnikami. Dynię posolić i popieprzyć czarnym pieprzem do smaku. W razie potrzeby dodaj trochę suszonego kopru lub pietruszki, można go zastąpić niewielką ilością posiekanych świeżych ziół.

  Następnie dodaj przyprawy, sól, czosnek.

 • Dobrze wymieszaj dynię ze wszystkimi składnikami łyżką stołową.

  Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj.

 • Przesiej około 150-160 g mąki pszennej na osobny talerz. Następnie stopniowo dodajemy do miski mąkę z masą dyniową i dobrze mieszamy do uzyskania gładkości. Możesz potrzebować więcej lub mniej mąki w zależności od soczystości dyni.

  Stopniowo dodawać mąkę do masy dyniowej.

 • Rozgrzej patelnię na kuchence i wlej do niej niewielką ilość oleju roślinnego, około 2-3 łyżki. l.

  Rozgrzej patelnię olejem roślinnym.

 • Następnie ułóż porcje ciasta dyniowego łyżką stołową i smaż placki ziemniaczane na małym ogniu na złoty kolor z obu stron.

  Smażyć naleśniki z dyni z obu stron.

 • Aby usunąć nadmiar oleju, gotowe placki ziemniaczane można wysuszyć na ręczniku papierowym i od razu podawać z kwaśną śmietaną lub innym wybranym sosem.

  Danie można podawać ze śmietaną.

 • Aby naleśniki z dyni były jeszcze bardziej soczyste i pachnące, podczas przygotowywania można dodać jedną cebulę. Aby to zrobić, zmiel go przez maszynkę do mięsa i wymieszaj z dynią. A jeśli chcesz, możesz zmieszać połowę startej dyni i połowę startego ziemniaka, będzie też smacznie i ciekawie.

  Dla wybrednych można ugotować naleśniki ze słodkich ziemniaków z dynią i marchewką. Aby to zrobić, po prostu połącz startą dynię z marchewką, dodaj mąkę pszenną, jajka kurze, trochę soli i cukru do smaku. Smażyć na złoty kolor, a placuszki z marchewki i dyni są gotowe.

  Pyszne naleśniki można podawać zarówno na ciepło, jak i na zimno. To całkowicie samodzielne danie, ale placki ziemniaczane sprawdzą się również jako dodatek do wszelkich dodatków, mięs czy ryb.

  Przepis

  Jak ugotować mieszankę dyni i w jakim stanie usmażyć pyszne placki ziemniaczane, możesz spojrzeć.

  Złote pachnące placki ziemniaczane przypadną do gustu wszystkim miłośnikom obfitej i zdrowej dyni. Przygotuj pyszne naleśniki warzywne według tego prostego przepisu na rodzinny obiad lub kolację, a zobaczysz, jak smaczne i ciekawe mogą być dania z tego kolorowego warzywa. Podziel się wrażeniami z przepisu w komentarzach. Powiedz nam, jakich dodatkowych składników i przypraw używasz do tego soczystego dania.

  Inne przepisy warzywne

  Dynia w piekarniku

  Ciasta z Dynią

  Ragout z cukinią

  Gulasz w powolnej kuchence

  Ragout z mięsem

  Miłego czytania!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author