Narożniki kuchenne: rodzaje i cechy

Narożniki kuchenne: rodzaje i cechy

Aby stworzyć przytulną i wygodną kuchnię, musisz ciężko pracować. Niezależnie od tego, jaką powierzchnię przewidziano na kuchnię, małą lub dużą – wszystko można osiągnąć w razie potrzeby i umiejętnie zorganizować. Meble to jeden z najważniejszych elementów kuchni. Wiele gospodyń domowych nie wyobraża sobie stworzenia przytulnej atmosfery bez aneksu kuchennego. Ten typ zestawu słuchawkowego jest prezentowany w różnych konfiguracjach.

narożniki kuchenne

Rodzaje słuchawek

Specjaliści ze sklepu MebelOk zwracają uwagę, że należy przywiązywać dużą wagę do narożników kuchennych. Aby to zrobić, powinieneś wiedzieć, jakie są typy i modele. Zestawy słuchawkowe obejmują następujące typy:

 • Transformator. To nowoczesny model narożnika, który w razie potrzeby rozkłada się w łóżko. Często używane, gdy goście zostają na noc.
 • Ustawić. W zestawie stół i kilka krzeseł. Wszystkie elementy są identyczne pod względem wzornictwa i stylu. Wygodna i racjonalna opcja.
 • Aneks kuchenny ze stołem jadalnym. Wspólny model standardowy.
 • Narożnik bez stołu. Istnieje możliwość doboru kompletu bez obecności dodatkowych mebli. Dzieje się tak, jeśli stół jadalny nie lubił lub nie pasował do rozmiaru.
 • Zestaw kuchenny z dodatkowym miejscem do przechowywania artykułów gospodarstwa domowego i sztućców.
 • Kącik kuchenny jest składany. Można go składać i rozkładać z obu stron.
 • Zestaw z półkami. Dobry wybór , zwłaszcza jeśli w kuchni jest mało miejsca.
 • 8. Mały narożnik z rozsuwanym stołem, przeznaczony tylko dla kilku osób. Zwykle stosowany w małych kuchniach.
 • Ważne parametry przy zakupie aneksu kuchennego

  Najlepszą opcją na kącik kuchenny jest taki, na którym nie warto oszczędzać. Kuchnia to miejsce, w którym najczęściej dochodzi do zepsucia mebli, dlatego ważne jest, aby przy wyborze zwrócić należytą uwagę na wszystkie drobiazgi. Tapicerka to ważny aspekt. Im mocniejszy i trwalszy jest materiał na różne wpływy, tym dłużej wytrzyma narożnik. dla jakości materiałów są wysokie, ale uzasadnione.

  Lista rzeczy, na które należy zwrócić uwagę:

  • rozmiar narożnika;
  • orientacja;
  • tapicerka;
  • ramka;
  • wypełniacz wewnętrzny;
  • kolor;
  • styl i wystrój.

  Zaleca się rozważenie wielkości kuchni. Jadalnia nie powinna zajmować dużo miejsca. W przeciwnym razie poruszanie się będzie niewygodne, obecność w pokoju spowoduje dyskomfort dla gospodyni i jej gości.

  Powierzchnia kuchenna

  Eksperci sklepu MebelOk zalecają porównanie wszystkich prezentowanych modeli ze sobą pod kątem parametrów technicznych przy zakupie. Dobrze zorganizowana kuchnia z pewnością stanie się kluczem do smacznego i zdrowego jedzenia.

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author