Orientalny makijaż dla zielonych oczu: trzy podstawowe techniki

Orientalny makijaż dla zielonych oczu: arabska bajka zrób to sam

Ogólne zasady makijażu orientalnego

Sztuki makijażu orientalnego nie można rozpatrywać tylko w ramach jednej techniki. Dziewczyny z Japonii, Indii i Arabki są równie atrakcyjne, ale ich uroda przejawia się na różne sposoby. Pomysły na makijaż dla zielonych oczu mają wspólną podstawę: będziesz potrzebować czarnego eyelinera, perłowych cieni i kilku jasnych odcieni, które będą pasować do Twojego typu oczu i ubioru.

 • Przed rozpoczęciem pracy z oczami konieczne jest nałożenie na skórę podkładu tonalnego. Powinien być jaśniejszy od naturalnego odcienia skóry o kilka tonów, aby podkreślić wyrazistość „zwierciadła duszy”, lub ciemniejszy, aby odtworzyć „ciemne” arabskie piękno.
 • Pamiętaj, aby wyskubać brwi i nadać im wyraźny, idealny kształt.
 • W kosmetyczce oprócz jasnych kolorów powinny znaleźć się odcienie bieli oraz naturalne odcienie – beż i brąz.
 • Oprócz gęstego czarnego tuszu do rzęs zaopatrz się w zalotki, aby nadać tym ostatnim szczególnie wyrazisty wygląd.

Makijaż w stylu orientalnym dzieli się na trzy główne typy – wersje japońską, indyjską i arabską, a każdy z nich szczegółowo omówimy.

Japoński makijaż: powściągliwość i arystokracja

Japońskie dziewczyny wyróżniają się powściągliwością w porównaniu z innymi orientalnymi pięknościami. Głównym akcentem wyróżniającym ich wygląd jest kontrast czarnych włosów i porcelanowej skóry, która została uznana za znak arystokratycznego pochodzenia. W pewnym sensie jest to szczególny, święty tandem. Konieczne jest uzyskanie jednolitej cery, a włosy powinny delikatnie ocieniać oczy i usta: jeśli jesteś właścicielką niegrzecznych loków, przynajmniej grzywka powinna być równa. Mówimy o wszystkich subtelnościach, ponieważ do perfekcyjnego makijażu nie wystarczy tylko makijaż oczu, ponieważ obraz składa się z pojedynczych detali.

 • Twarz nabierze delikatnego porcelanowego odcienia po nałożeniu pudru i podkładu tonizującego, który powinien być nieco jaśniejszy od naturalnego koloru skóry.
 • Japońskie dziewczyny wolą ostrożnie wyrywać brwi, nadając im kształt dwóch cienkich pasków.
 • Z reguły bardzo powściągliwa polityka jest również utrzymywana w odniesieniu do cieni: albo nie są one używane w ogóle, albo preferowane są jasne i naturalne odcienie.
 • Głównym kierunkiem japońskiego makijażu są grube czarne strzałki, które nakłada się zarówno na górną, jak i dolną powiekę. Orientalny makijaż na zielone oczy w japońskim stylu nie podkreśla wewnętrznego kącika, ale wyraziście kontynuuje linię górnej powieki.
 • Nuance: usta powinny delikatnie ocieniać oczy – zatrzymaj się na delikatnych odcieniach różu.

Indyjski makijaż

Indyjski makijaż: jasne kolory i złota skóra

Makijaż wieczorowy dla zielonych oczu w stylu indyjskim bardzo różni się od wersji japońskiej. Po pierwsze, nie trzeba wybielać skóry: wręcz przeciwnie, twarz powinna nabrać „złotego” odcienia, który jest nieodłączny dla indyjskich kobiet. W tym celu użyj bronzera, a kości policzkowe podkreśl bogatszym odcieniem różu. Jeśli nie należysz do grona posiadaczy śniadej skóry, samoopalacz należy nałożyć na pozostałe odsłonięte części ciała. Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez europejskie dziewczyny jest nadmierna wulgarność w indyjskim makijażu. Orientalne piękności naprawdę używają jasnych odcieni, ale stanowią integralną kompozycję i nie wyglądają jak maska.

Prawdopodobnie najpopularniejszą dziewczyną w Indiach jest Aishwarya Rai. Jej atrakcyjną urodę podziwiają mieszkańcy całego świata, a my również nie zignorujemy wizerunku aktorki i skupimy się na jej wizerunku.

 • Na początek popracuj nad brwiami i nadaj im kształt zakrzywionego półksiężyca. Sprawdź, czy podkład równomiernie rozprowadza się na twarzy i gładko wtapia się w naturalny odcień skóry.
 • Świąteczny makijaż dla zielonych oczu w stylu indyjskim może i powinien nawet zawierać jasne odcienie, chociaż dziewczynom o chłodniejszym kolorze oczu lepiej jest mieć naturalną paletę. Zatrzymaj się na fioletowym, liliowym, żółtym i różowym.
 • W żadnym wypadku makijaż nie powinien „sięgać do brwi”: inscenizowane zdjęcia indyjskich modelek uderzająco różnią się od rzeczywistości.
 • Po nałożeniu warstwy cienia narysuj cienką i wyraźną kreskę od górnego kącika oka czarnym ołówkiem.
 • Nuance: Indyjskie dziewczyny nie używają grubego eyelinera, ale usta można malować zarówno jasno, jak i dyskretniej.

Arabski makijaż: bajka własnymi rękami

Sztuka arabskiego makijażu oczu jest dostępna dla każdej dziewczyny. On, podobnie jak makijaż Smokey Ice, szybko staje się modny i jest często używany nawet jako codzienna opcja. W jego palecie dominują naturalne i złote barwy, które czasami przeplatają się z bogatymi odcieniami. Ponadto arabski makijaż nadaje się do każdego rodzaju wyglądu, koloru włosów i odcienia skóry.

 • Przede wszystkim podkład i puder powinny powtarzać kawowy odcień arabskich dziewczyn.
 • Głównymi elementami makijażu są ciemne, mocno podkreślone brwi, które podkreślone są białymi perłowymi cieniami.
 • Za pomocą cieni korygowany jest również kształt oka, które powinno mieć wydłużony kształt. Aby to zrobić, nałóż główny cień na skrajną część powieki i rozprowadź go bliżej linii wzrostu brwi, aby warstwa układała się jak najbardziej naturalnie.
 • Zwróć szczególną uwagę na rzęsy. Muszą być długie i grube, sięgające do zewnętrznego kącika oka. Jeśli natura nie nagrodziła Cię rzęsami o niesamowitej długości, użyje fałszywych elementów – będą bardziej niż odpowiednie w arabskim makijażu.
 • Nuance: Arabskie dziewczyny nie lubią jasnych kolorów szminki, dlatego lepiej pozostać w naturalnych odcieniach i pastelowych kolorach.

Jeśli opanujesz proces aplikacji i spróbujesz zanurzyć się w świat zmysłowego orientalnego makijażu dla zielonookich piękności, efekt będzie spektakularny i atrakcyjny. Technika orientalna pozwoli każdej dziewczynie poczuć się jak mała artystka, która precyzyjnymi pociągnięciami odtwarza swój indywidualny wizerunek!

Jadwiga Mazurek

Edytor

Rate author