Pęknięte lusterko przypadkowo rozbij małe lusterko, znaki

Lustro pękło, co robić jak pęknie w domu

Ludzie zaczęli badać swoje odbicie już w 6000 p.n.e. Następnie obrobione powierzchnie okrągłych kamieni wulkanicznych służyły jako lustra. Historia nowoczesnych produktów sięga 1240 roku, kiedy europejscy dmuchacze szkła opanowali proces wytwarzania naczyń szklanych. Z biegiem czasu różne narody zaczęły przypisywać lustram niewytłumaczalną magiczną moc, która mogła zarówno zaszkodzić, jak i pomóc osobie.

Dlaczego powierzchnia lustra bije: magiczny wygląd …

Pytanie, co należy zrobić z rozbitym lustrem, niepokoi nas pod wieloma względami właśnie dlatego, że nasi przodkowie kojarzyli ten przedmiot z mistycyzmem. Od czasów starożytnych wierzono, że lustro jest granicą między naszym światem a innym światem. Z jego pomocą przepowiadali wróżby, zwane duchami zmarłych.

Ponadto jest potężnym narzędziem do samodzielnego programowania. Nawet współcześni psychologowie twierdzą, że „pracując” z własnym odbiciem, można się o czymś przekonać, dostroić się do określonej fali życia. Nic dziwnego, że znaki i rytuały związane z lustrami przeniosły się do naszych czasów. Zwłaszcza ludzie nadają wiele znaczeń sytuacjom z rozbitą powierzchnią.

Złe i dobre znaczenia

Istnieje przekonanie, że pęknięte lustro zwiastuje pecha. Jeśli lustro pęknie lub przypadkowo pęknie, to niestety tak! Ten, kto naruszył integralność tak tajemniczej rzeczy, będzie prześladowany przez kłopoty przez siedem lat. Taka perspektywa nikomu nie jest przyjemna, dlatego pytanie „co robić i dlaczego lustro pęka lub spada” jest tak popularne w wyszukiwarkach internetowych. Strony poświęcone magii interpretują nieprzyjemne zdarzenie z lustrem w następujący sposób:

 • jeśli rozbił się w pracy, obiecuje kłopoty w biznesie, konflikty z kolegami;
 • jeśli pęknie małe lusterko – osoba czeka na drobne kłopoty w rodzinie, kłóci się z krewnymi;
 • jeśli rozbił się w łazience – jest to zwiastun poważnej choroby i śmierci;
 • jeśli rozbił się na korytarzu, może doprowadzić do nieprzyjemnych, a nawet niebezpiecznych znajomości;
 • jeśli zostanie podzielony na wiele fragmentów – obiecuje to więcej kłopotów;
 • jeśli lustro samo pękło – znak nieuchronnej śmierci lub choroby jednego z krewnych;
 • pęknięty na samochodzie – zwiastun nieuchronnego wypadku;
 • upadł i rozbił się na ulicy – trudności w osiągnięciu celów.

Interesujące jest to, że ludzie inwestują w potłuczone lustra i pozytywne znaczenia. A w niektórych przypadkach zaleca się nawet celowe ich zepsucie. Oto kilka przykładów.

 • Do wyzdrowienia. Według tej wersji lustro jest w stanie „wchłonąć” ból i cierpienie osoby w przypadku choroby. Dlatego uważa się, że konieczne jest przebicie odblaskowej powierzchni, w którą pacjent najczęściej zagląda, a wtedy dolegliwość ustąpi.
 • Do lepszego życia. Zgodnie z tą samą logiką zaleca się pozbycie się starych luster dla tych, których życie idzie na opak. Tak więc będzie można pozbyć się wszystkich negatywności, które osiedliły się w „lustrze”.
 • Powodzenia. Zysk i pozytywna zmiana przyjdą do domu, w którym lustro spadło, ale nie pękło.
 • Na ślub. Jeśli lustro jest zepsute, musisz policzyć kawałki. Liczba nieparzysta jest zwiastunem rychłego ślubu.

…i opinia sceptyków

Jeśli zignorujemy mistyczne interpretacje, możemy znaleźć całkiem logiczne wytłumaczenie wszystkich okropności, które krążą wokół błyszczącej powierzchni. Większość znaków pochodzi z czasów starożytnych, odzwierciedla życie i zwyczaje ludzi. A samo słowo „przesąd” jest tłumaczone jako „pusta wiara”.

Sceptycy sugerują więc poszukiwanie korzeni znaków o lustrzanych nieszczęściach w średniowieczu. Wtedy dopiero zaczynano odlewać lustra, były bardzo drogie, a jakość pozostawiała wiele do życzenia. Takie przedmioty pojawiały się tylko w domach szlacheckich. A ponieważ służba nie radziła sobie z kosztowną rzeczą, właściciele wymyślili „horror” o kłopotach i niepowodzeniach, które czekają na kogoś, kto rozbije niezwykły przedmiot.

Co robić i co to znaczy, gdy pęknie lustro: wskazówki dla tych, którzy wierzą w znaki

Ludzie są różni i każdy ma własne spojrzenie na życie. Ale każdy powinien wiedzieć, jak radzić sobie z fragmentami, gdy lustro pękło. W końcu nawet u osoby dalekiej od przesądów sytuacja wywołuje negatywne emocje. Najważniejsze, żeby nie panikować. Jeśli boisz się awarii lustra, wykonaj następujące czynności.

 • Nie patrz w gruzy. Muszą być przykryte ciemną szmatką lub pomalowane farbą w sprayu. A potem po prostu to wyrzuć.
 • Nie dotykaj gołymi rękami. Od strony ezoteryzmu uważa się, że dotykanie fragmentów może przysporzyć jeszcze większych kłopotów niż kontakt wzrokowy. Aby nie dotykać rękami, należy zmieść duże fragmenty miotłą. Następnie wyjmij miotłę z pokoju i rzuć nią trzy razy, aby spadła o ziemię. Pozostałości pyłu z fragmentacji należy zebrać wilgotną szmatką i wyrzucić bez rozwijania. Co ciekawe, w niektórych źródłach wskazane jest neutralizowanie negatywu poprzez mycie fragmentów pod bieżącą wodą, która zabiera ze sobą wszystko, co złe.
 • Pozbądź się odłamków. Możesz owinąć gruz w nieprzezroczystą szmatkę i wrzucić go do rzeki. Inną opcją jest zakopanie go w ziemi odblaskową stroną do dołu, gdzie nikt nie chodzi, a nie na swoim miejscu.

Zaleca się, aby mediom towarzyszyły powyższym rytuałom spiski i modlitwy. Co powiedzieć, gdy lustro pęknie? Podczas czyszczenia fragmentów czytane są „Ojcze nasz” i „Maryjo Maryjo, raduj się”. A kiedy odłamki są wyrzucane, mówią: „Złamałem (a) nie lustro, ale moje nieszczęście. Nie wyrzucam fragmentów, ale mój żal. Jeśli lustro jest pęknięte, ale nie złamane, postępuj zgodnie z tymi samymi instrukcjami.

Wyrzucanie rarytasów

Czasami nawet koneserzy rarytasów zastanawiają się, czy warto wyrzucić stare lustro. Ezoterycy twierdzą, że to po prostu trzeba zrobić. Uważa się, że stare lustra przechowują więcej negatywnej energii niż nowe. Po pierwsze „wchłonęli” złe rzeczy od poprzednich właścicieli. Po drugie, energetycy różnych właścicieli mogą powodować konflikty. W końcu otarcia, odpryski, pęknięcia naruszają zdolności refleksyjne, stopniowo niszcząc biopole energetyczne człowieka. Oto kilka wskazówek, jak pozbyć się odziedziczonego lustra.

 • Płukanie. Stare popękane lustro przed wrzuceniem do śmietnika należy opłukać pod bieżącą wodą, skropić wodą święconą, przekreślić świecą kościelną lub trzykrotnie posypać solą przygotowaną w Wielki Czwartek.
 • Wyrzucić. Wyrzucają stary mebel na słabnący księżyc. Wyjątkiem są zepsute lusterka, które należy jednocześnie wyrzucić. Lepiej pożegnać się z samym lustrem i nie angażować w ten proces krewnych.
 • „Wyczyść” miejsce. Puste miejsce po starym sprzęcie domowym również jest traktowane solą, a świece palą się tu przez tydzień.

rozbite lustro

Jeśli to prezent

Lustra nowe i podarowane również muszą zostać „oczyszczone”. Rytuał odbywa się w czterech etapach.

 • Płukać pod bieżącą wodą lub moczyć w wannie przez kilka dni.
 • Suchy.
 • Zawiń w gruby materiał.
 • Odłóż do szafy na kilka tygodni.
 • Ale co z lustrami, które są wyposażone np. w nowoczesne szafy? Takich na pewno nie można moczyć w wannie… W takim przypadku zabieg można ułatwić: wystarczy spryskać powierzchnię wodą święconą.

  Dawanie luster to zły znak. Czemu? Ale magowie i wróżki nie wyjaśniają szczegółowo tego przesłania … Ale zagorzali sceptycy mają odpowiedź: lustro jest uważane za zły prezent tylko dlatego, że może nie pasować rozmiarem lub pasować do wnętrza.

  Zasady dla tych, którzy są dalecy od przesądów

  Jeśli dana osoba nie jest fanem programów o psychikach i jest absolutnie obojętna na znaki, to oczywiście tutaj procedura jest wielokrotnie upraszczana. Wszelkie porady w tym przypadku sprowadzają się do przestrzegania elementarnych zasad bezpieczeństwa. Co ciekawe, technika w niektórych miejscach powiela tę „mistyczną”, ale z inną motywacją.

  • Nie podnoś kawałków bez zabezpieczenia. Nie jest to bezpieczne, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo przypadkowego zranienia. W takim przypadku lepiej jest użyć rękawiczek z tkaniny.
  • Złóż duże szklanki w tkaninę. Lub zawiń w gazetę. To ważne, ponieważ zwykły worek na śmieci może się po prostu rozerwać.
  • Próżnia. Według opinii jest to najlepszy sposób na zbieranie małych kawałków z trudno dostępnych miejsc.
  • Wytrzyj podłogi. A potem lepiej wyrzucić szmatę, ponieważ istnieje możliwość, że fragmenty nie zostaną zmyte.

  Jeśli w mieszkaniu są dzieci i zwierzęta, należy je zabrać ze sceny. Odłamki mogą rozsypywać się na duże odległości, dlatego do czasu zakończenia sprzątania lepiej nie wpuszczać reszty lokatorów do pomieszczenia.

  Warto pamiętać, że to nie znaki determinują zdarzenia, ale człowiek „dostosowuje” przesądy do sytuacji życiowych. Sam decydujesz, czy z małej katastrofy zrobić tragedię i jak prawidłowo wyrzucić potłuczone lustro. I w każdym przypadku wybór będzie w 100% poprawny.

  : „To jest na ciążę – mówię na pewno!”

  Pobiegłem na wysypisko śmieci, żeby wyjąć rozbite lustro. Zostawiłem córkę w domu, ma 1,8. Zamknęła mieszkanie z zewnątrz, szybko uciekła. Wracam, nie mogę wrócić do domu. Córka była zamknięta od wewnątrz na żelazny zatrzask. Jestem w panice! Właśnie zacząłem dzwonić do Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych, mój króliczek wymyślił, jak otworzyć drzwi! Więc nie wierz po tym w znaki!

  Gość, http://mariapolina.ru/razbila-zerkalo-chto-delat/

  Bardzo przerażające jest stłuczenie lustra, zwłaszcza bez powodu. Lustro mojego przyjaciela wydawało się pękać w nocy, budziło się rano i było pęknięcie w całym lustrze. ze strachem. i tego dnia w kopalni, w której pracował jej ojciec, nastąpił wybuch i zmarł …. łącznie z w rzeczywistości ten znak jest bardzo niebezpieczny i nie daj Boże, aby ktoś tego doświadczył. Co więcej, wiele lat temu jej ojciec sam wyciął to lustro i wykonał dla niego ramę. tutaj.

  Raj, http://gadalkindom.ru/primety/razbitoe-zerkalo.html

  To na ciążę, zdecydowanie mówię… Moje dziecko nie ćwiczyło przez kilka miesięcy, a potem wracając do domu, mój mąż zauważył czarnego kota, który przeciął nam drogę (w ogóle nie jestem przesądna, a Nie zwracałbym uwagi), a nawet stłukł duże lustro. Następnego dnia test wykazał, że jestem w ciąży))) Dziecko rośnie mądrze i pięknie …

  Anonimowy, http://www.woman.ru/psycho/medley6/thread/3829415/

  I trzymam w domu duże, stare lustro prababki. I boję się zerwać z tradycją, kiedy była przekazywana z pokolenia na pokolenie i wierzyliśmy, że przynosi dobro, zysk, dobrobyt i potężną ochronę naszemu domowi. A ja osobiście nie wykonywałem z nim żadnych mistycznych atrybutów.

  Anna, http://adella.ru/home/pochemu-nelzya-hranit-starye-zerkala.html

  Wczoraj rozbiłem lustro, postanowiłem je umyć i wyskoczyło mi z rąk … ale nie zawracałem sobie głowy, po prostu je zmiotłem i zapomniałem. Dziś zginął żółw, a nie mój, moi przyjaciele wyszli i poszli się nim zaopiekować, a ja oczywiście pamiętałem lustro. Płakałem, potem poszedłem, wyrzuciłem lustro i kupiłem nowe piękne. Szkoda, że ​​ktoś umiera, ale w tym momencie rodzi się nowe życie. Ludzie rozstają się ze swoimi bliskimi, a może po to, by się z nimi spotkać. Jeśli myśli o stłuczonym lustrze nie pozwalają ci odejść, to uwierz, że to jest dla Nowego Szczęśliwego Życia, wszystkie złe rzeczy zostały roztrzaskane na strzępy. Kup ładne nowe lustro. Powodzenia wszystkim!!!

  Margo, http://www.woman.ru/psycho/medley6/thread/3829415/12/

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author