Pielęgnacja dłoni w domu

Pielęgnacja dłoni w domu

Dłonie to druga twarz kobiety. Struktura skóry dłoni znacznie różni się od innych części ciała, ponieważ w dłoniach jest znacznie mniej gruczołów łojowych, a zawartość wody jest 5 razy mniejsza niż we wszystkich innych tkankach. Kobieta jest przede wszystkim gospodynią w domu i matką, codziennie musi zmywać naczynia, robić pranie, sprzątać na mokro itp. Dlatego bez codziennej pielęgnacji nasze dłonie stają się pomarszczone, spierzchnięte i wysuszone.

Podstawowe zasady opieki

Wykonując prace domowe, załóż przede wszystkim rękawiczki, które nie tylko ochronią Twoje dłonie przed niechcianymi zarazkami, ciągłym kontaktem z wodą, ale także uratują Twój manicure, który również szybko się psuje.

W chłodne dni noś rękawiczki i mitenki. Staraj się ich nie zdejmować, dopóki nie wejdziesz do ciepłego pokoju, nawet jeśli Twój telefon komórkowy jest zepsuty, odebrane połączenie nie jest tego warte.

W swojej kosmetyczce i w domu musisz mieć kilka różnych kremów, takich jak: ochronny, odżywczy i nawilżający. Ten arsenał przyda się przy każdej pogodzie i o różnych porach roku. Radzimy wypróbować krem ​​do rąk TITUEL.

Podczas nakładania kremu masuj dłonie i palce, to dobrze wchłonie krem ​​i złagodzi zmęczenie.

Należy również stosować żel antybakteryjny, przyda się w miejscu pracy, na ulicy, w transporcie publicznym, przy każdym kontakcie z innymi ludźmi, grozi zarażenie się niepożądaną infekcją. Bardzo ważne jest, aby myć ręce tylko ciepłą wodą i najlepiej mydłem w płynie, zawiera witaminy i glicerynę, dzięki czemu uchronisz je przed wysuszeniem.

Wytrzyj ręce. Zwłaszcza, gdy jesteś w publicznej toalecie i zapominasz o zadziorach.

Złuszczaj raz w tygodniu. Jeśli nie jest to możliwe specjalnie dla rąk, możesz użyć prostego dla ciała. Oczyści skórę dłoni z martwych komórek, peeling zniknie, a krem ​​po takim zabiegu będzie się znacznie lepiej wchłaniał.

Zrób kąpiele, jest wiele rodzajów. Parafina jest jedną z najlepszych, ale lepiej zrobić to samemu w domu, w salonach było to zabronione – nie jest to zbyt higieniczne. Musisz spróbować tylko raz i będziesz robić je regularnie.

Istnieje wiele czynników, które negatywnie wpływają na skórę dłoni. Należą do nich: palenie tytoniu, zbyt wyczerpujące diety, bardzo częsty kontakt z bardzo szkodliwą dla dłoni wodą zawierającą chlor.

Zrób to wszystko, a z przyjemnością będziesz patrzeć na swoją aksamitną, zdrową skórę. Jej wiek można poznać po skórze jej dłoni, a kobieta, jeśli chce pozostać obiektem westchnień dla mężczyzn, nieustraszenie nosić złotą biżuterię i po prostu pozostać tajemnicą dla większości mężczyzn, po prostu musi zwracać uwagę na opiekę jej ręce w pierwszej kolejności. Monitoruj swoje zdrowie, odżywianie i dbaj o siebie.

Jadwiga Mazurek

Edytor

Rate author