Pizza ananasowa: przepis krok po kroku ze zdjęciem

Jak nauczyć się gotować pyszną pizzę ananasową?

Sprzęt i przybory kuchenne:

 • powierzchnia kuchenna do gotowania;
 • piekarnik;
 • patelnia;
 • szczypce do obracania boczku;
 • Łopatka;
 • głęboka miska na ciasto;
 • Gładka powierzchnia;
 • deska do krojenia;
 • ostry nóż;
 • tarka;
 • łyżka;
 • wałek do ciasta;
 • mata teflonowa;
 • papier do pieczenia;
 • mikser ze specjalną dyszą do ciasta;
 • Papier do pieczenia.

Składniki

Produkt Ilość
Dr. 5 Super Ideas Pikantna Mieszanka do Wypieków Oetker 1 saszetka
Oliwa roślinna lub olej słonecznikowy 2 łyżki stołowe. l.
Woda 180 ml
Boczek 5 sztuk
Szynka lub łopatka 200 gramów
Ser mozzarella 250g
ananas w puszkach 2-3 pierścienie
czerwona cebula 1/4 cebuli
Sos BBQ lub sos pomidorowy 2-3 łyżki. l.
świeża kolendra Opcjonalny

Gotowanie krok po kroku

 • Aby ułatwić proces przygotowania ciasta, możesz skorzystać z zakupionej mieszanki do wypieków na słono „5 Super Pomysłów” od Dr. Oetkera. To dobra opcja dla tych, którzy nie lubią bawić się ciastem drożdżowym lub nie robią tego dobrze. Wystarczy jedna saszetka mieszanki, którą wlewa się do głębokiej miski, dodając 2 łyżki. l. oliwa z oliwek lub olej słonecznikowy. Możesz użyć mieszanki dwóch olejów roślinnych.

  Wlej drożdże lub ciasto do miski.

 • Do powstałej mieszanki wlej 180 ml wody, dokładnie mieszając ręką wszystkie składniki. Aby szybko zagnieść ciasto na pizzę, możesz użyć miksera ze specjalną dyszą. W takim przypadku proces przygotowania ciasta zajmie nie więcej niż 2-3 minuty.

  Dodaj wodę i zagnieść ciasto.

 • Gdy cały płyn zostanie wchłonięty, dalej wyrabiaj ciasto na płaskiej powierzchni. Gdy stanie się gładki i miękki, umieszcza się go w głębokiej misce, przykrywa czystym ręcznikiem i czyści w ciepłym miejscu do zaparzenia.

  Gotowe ciasto powinno wyrosnąć.

 • Zacznij przygotowywać dodatki do pizzy. Zacznij od 5 plastrów boczku. Smażone są na suchej patelni z obu stron przez kilka minut. Należy go gotować, aż lekko się zarumieni i pomarszczy. Ugotowany boczek pozostawić do ostygnięcia.

  Usmaż kawałki boczku na patelni.

 • Do pizzy z ananasem można użyć szpatułki lub szynki w ilości 200 gramów. Pokrój go w drobną kostkę, tak naprawdę nie miażdżąc, aby były wyczuwalne w pizzy.

  Pokrój szynkę na małe kawałki.

 • Pokrój 2-3 krążki ananasa na małe kawałki.

  Ananasa w puszce pokroić na kawałki.

 • Ćwiartkę czerwonej cebuli kroi się w cienkie półpierścienie. Dzięki temu będzie lepiej usmażony, a jego aromat zostanie zachowany.

  Czerwona cebula pokrojona w piórka.

 • Zetrzyj 250 g sera mozzarella na grubej tarce.

  Zetrzyj mozzarellę.

 • Schłodzony boczek pokroić na małe kawałki.

  Smażony boczek pokroić na małe kawałki.

 • Gdy ciasto wyrośnie, rozwałkowują je wałkiem do ciasta. Jeśli jest mata teflonowa, lepiej użyć jej podczas wałkowania ciasta, aby nie używać dodatkowo mąki. Ciasto rozwałkować, aż stanie się cienkie i nabierze zgrabnego kształtu.

  Ciasto cienko rozwałkować.

 • Nałóż na rozwałkowane ciasto 2-3 łyżki. l. Sos BBQ lub pomidorowy. Możesz użyć sosu kupionego w sklepie, ważne jest tylko, aby wybrać produkt wysokiej jakości. Jeśli nie lubisz smaku sosu barbecue, możesz użyć dowolnego innego sosu pomidorowego. Na krawędziach pozostaje kilka centymetrów nienatłuszczonych.

  Nasmaruj obrabiany przedmiot sosem pomidorowym.

 • Na wierzch sosu posypuje się serem mozzarella, kostkami szynki, kawałkami boczku, a na sam koniec dodawane są ananasy.

  Na wierzchu sosu ułóż kawałek sera, szynkę, ananasy, boczek.

 • Na wszystkie składniki wlewa się trochę więcej sera i układa półpierścienie cebuli. Do górnej części pizzy nie dodaje się soli ani żadnych innych przypraw.

  Posyp pozostałym serem i ułóż cebulę.

 • Rozgrzej piekarnik do 200-220 stopni. Jeśli jest mata teflonowa, kładą na niej pizzę bezpośrednio na blasze do pieczenia. Jeśli nie jest dostępny, użyj zwykłego papieru do pieczenia. Pizza jest gotowa za 10-15 minut. Możesz zrozumieć, że danie jest gotowe przez złotą skórkę i roztopiony ser.

  Pizzę wysyłamy do pieca.

 • Gotowe danie można posypać niewielką ilością kolendry na wierzchu, podzielić na porcje i podać gościom.

  W razie potrzeby gotową pizzę z ananasem można ozdobić kolendrą.

 • Przepis

  Po obejrzeniu filmu dowiesz się, jak gotować pizzę z ananasem. Dzięki specjalnej recepturze nie możesz poświęcić dużo czasu na wyrabianie ciasta. Przedstawiono wszystkie niezbędne składniki, które są wymagane do nadzienia, oraz ich ilość. Podano zalecenia dotyczące stosowania sosu do pizzy i innych produktów, które dobrze komponują się z ananasem.

  Próbowałeś zrobić pizzę z ananasem? Jakiego przepisu używasz na drożdżowe ciasto na pizzę? Czy możesz udostępnić swoją listę produktów, które dobrze komponują się z ananasem i sprawiają, że pizza jest pyszna? Ciekawie poczytać o swoich kulinarnych doświadczeniach w komentarzach.

  Inne przepisy na pizzę

  Pizza z pieczarkami i serem
  Pyszne dodatki do pizzy Pizza z
  ciasta francuskiego
  Pyszna pizza w piekarniku Pizza z
  kiełbasą i serem

  Smacznego!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author