Pizza bez ciasta: przepis krok po kroku ze zdjęciem 🍕

Jak nauczyć się gotować pyszną pizzę bez ciasta

Sprzęt i przybory kuchenne: palnik gazowy lub płyta do smażenia, deska do krojenia, nóż, głęboki pojemnik, widelec, głęboka patelnia z pokrywką, gruba tarka, miska, łopatka, talerz obiadowy.

Składniki

Biały bochenek 200 gramów
Kiełbasa 200 gramów
Pomidor 1 szt.
twardy ser 120 gramów
Jaja kurze 6 szt.
Olej słonecznikowy 5 ul. l.
Sól 0,5 łyżeczki
Zmielony czarny pieprz 2 szczypty
zielone koperki 3-4 gałęzie

Gotowanie krok po kroku

 • Wlej na patelnię 5 łyżek. l. olej słonecznikowy i rozgrzej na średnim ogniu. Na desce do krojenia rozprowadzamy 200 g kiełbasy, kroimy w duże kostki i wysyłamy do smażenia na rozgrzanej patelni z olejem.

  Aby przygotować pizzę bez ciasta, przygotuj składniki

 • Bierzemy 1 dużego pomidora, myjemy pod zimną wodą, kroimy na połówki, starannie kroimy łodygę, kroimy w dużą kostkę i wkładamy do miski.

  Aby zrobić pizzę bez ciasta, posiekaj pomidory

 • Kiełbasę wymieszać na patelni łopatką, aby równomiernie się zarumieniła. 6 jaj kurzych rozbijamy do głębokiego pojemnika i dobrze wstrząsamy widelcem, a następnie dodajemy 0,5 łyżeczki. sól i 2 szczypty pieprzu i ponownie wymieszaj widelcem.

  Aby zrobić pizzę bez ciasta, ubij jajka

 • Bierzemy 200 g białego bochenka, kroimy go w plastry, a następnie w duże kostki i wysyłamy na patelnię do smażonej kiełbasy. Wszystko delikatnie wymieszaj szpatułką i pozostaw do zrumienienia na średnim ogniu przez około 2 minuty, nie zapominając o od czasu do czasu mieszaniu.

  Aby przygotować pizzę bez ciasta, wymieszaj składniki

 • Po 2 minutach na patelnię wrzucamy kostki pomidorów i od razu wszystko wlewamy z wymieszanymi jajkami. Lekko potrząśnij patelnią, aby masa jajeczna się równomiernie rozłożyła, i smaż na małym ogniu przez 1 minutę. Tym razem niczego nie mieszaj.

  Aby zrobić pizzę bez ciasta, dodaj jajka

 • Po minucie przykryj patelnię pokrywką i pozostaw naszą pizzę na małym ogniu przez około 3 minuty.

  Aby zrobić pizzę bez ciasta, wymieszaj dodatki

 • Gdy nasze danie znajduje się pod pokrywką, bierzemy 120 g twardego sera i rozcieramy go na grubej tarce.

  Aby zrobić pizzę bez ciasta, zetrzyj ser

 • Po upływie 3 minut podnieś pokrywkę i sprawdź, czy na powierzchni pizzy nie ma płynu. Jeśli powierzchnia jest bardzo mokra, szpatułką robimy w naszej pizzy kilka nacięć do samego dołu tak, aby płynna szklanka opadła, po czym ponownie przykryj i zostaw na małym ogniu na 3 minuty.

  Aby przygotować pizzę bez ciasta, przykryj patelnię pokrywką

 • Myjemy 3-4 gałązki kopru pod bieżącą wodą, po czym drobno siekamy zielenie. Po 3 minutach ponownie zdejmij pokrywkę z patelni i posyp pizzę startym serem, starając się równomiernie rozłożyć na całej powierzchni, przykryj pokrywką i odstaw na 1,5-2 minuty na małym ogniu. Wyłącz ogień, wyjmij naszą pizzę z patelni łopatką i połóż ją na talerzu obiadowym. Pizzę posyp posiekanymi ziołami, pokrój na porcje, ułóż na talerzu i podawaj.

  pizza bez ciasta gotowa

 • Ważny!  Przed pokrojeniem pomidora warto zdjąć z niego skórkę. Aby to zrobić, włóż go do wrzącej wody na 2 minuty, a następnie wyjmij łyżką i łatwo zdejmij skórę rękami.

  Przepis

  Aby w razie potrzeby doprecyzować, jak duży jest pokrojony chleb lub jak będzie wyglądała gotowa pizza przed podaniem, warto przyjrzeć się przepisowi.

  Czy próbowałeś tego przepisu na pizzę w domu? Czy dodajesz do tego jakieś przyprawy? Podziel się swoimi kulinarnymi sekretami z innymi czytelnikami.

  Inne przepisy na pizzę

  Pizza z serem
  Pizza z kurczakiem Pizza
  Pepperoni
  Pizza na patelni na kefirze
  Pizza z pieczarkami

  Smacznego!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author