Pizza na patelni w 10 minut według przepisu krok po kroku ze zdjęciem

Pizza na patelni w 10 minut według przepisu krok po kroku ze zdjęciem

Sprzęt AGD i przybory kuchenne

 • talerz,
 • waga kuchenna,
 • mikser,
 • patelnia,
 • sito,
 • tarka,
 • głęboka miska,
 • deska do krojenia,
 • nóż,
 • łyżka stołowa i łyżeczka
 • szpatułka kuchenna.

Składniki

 • mąka pszenna – 9 łyżek. l. 
 • jajko kurze – 2 szt.
 • kefir – 8 łyżek. l. 
 • kiełbasa – 100 g
 • pomidor – 1 szt.
 • ser twardy – 50 g
 • sól – 1/3 łyżeczki 
 • olej roślinny – 1 łyżka. l. 

Gotowanie krok po kroku

 • Przygotuj wszystkie składniki pizzy. 100 g kiełbasy pokroić w plastry, a następnie w paski. Do pizzy można użyć dowolnej wędzonej lub gotowanej kiełbasy, gotowanego lub pieczonego mięsa, kiełbasek, szynki itp.
  pokrój kiełbasę
 • Na grubej tarce zetrzyj 50 g twardego sera według własnych upodobań.
  starty ser
 • Opłucz 1 średniej wielkości pomidor pod bieżącą wodą, a następnie pokrój w kółka.
  posiekaj pomidory
 • Przygotuj ciasto na bazę do pizzy. W głębokiej misce ubij 2 jajka kurze i dodaj około 1/3 łyżeczki. Sól. Za pomocą miksera ubij jajka na lekką pianę. Możesz także użyć trzepaczki.
  ubijać jajka
 • W misce ubitych jajek dodaj 8 łyżek. l. kefir lub kwaśna śmietana. Ubij wszystko mikserem, aż będzie gładkie.
  dodać śmietanę
 • Za pomocą sitka do miski z masą jajeczną przesiej 9 łyżek. l. mąka pszenna. Wszystko mieszamy mikserem do uzyskania jednorodnej masy bez grudek.
  dodać mąkę
 • Wlej około 1 łyżkę na patelnię. l. olej roślinny i połóż go na małym ogniu. Następnie przygotowane ciasto wlej na patelnię i rozprowadź równomiernie szpatułką.
  usmażyć ciasto
 • Pokrojoną w plastry kiełbasę równomiernie rozłożyć na powierzchni ciasta. Połóż plasterki pomidora na kiełbasie. Następnie obficie posyp startym serem. Przykryj patelnię pokrywką i ustaw ogień nieco powyżej minimum. Pizzę gotujemy około 10 minut, ciasto powinno być dobrze upieczone.
  pizza na patelni w 10 minut
 • Gotową pizzę ostrożnie zdejmij z patelni szpatułką, połóż na desce i podziel na porcje, po czym pachnącą pizzę możesz podać na gorący stół z filiżanką herbaty lub kawy.
  pizza na patelni w 10 minut
 • W razie potrzeby oprócz wskazanych składników można dodać do nadzienia cebulę pokrojoną w półpierścienie. A jeśli masz w lodówce marynowane grzyby, kukurydzę w puszkach lub ogórki, możesz je dodać. Możesz też lekko posmarować ciasto keczupem i majonezem. Gotową pizzę można posypać ulubionymi posiekanymi ziołami, które nie tylko ozdobią produkt, ale także odświeżą smak.

  Przepis

  Zobaczysz szczegółowo, jak zrobić delikatne ciasto i apetyczną posypkę na pyszną pizzę na patelni.

  Pachnąca soczysta pizza według tego prostego przepisu będzie idealną opcją na obfite śniadanie lub szybką przekąskę. Zawsze możesz uzupełnić skład składników o inne składniki i zadowolić domowników pysznymi domowymi wypiekami, których niesamowity zapach rozchodzi się po całej kuchni. Weź ten przepis do swojej kolekcji szybkich dań i ugotuj ekspresową pizzę na patelni w dowolnym momencie. A w komentarzach powiedz nam, jakich składników wolisz używać do napełniania szybkiej pizzy. Podziel się swoimi sekretami gotowania pizzy na patelni.

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author