Przepis na ciasto dyniowe krok po kroku ze zdjęciem

Pachnący przepis na ciasto z dyni - spróbuj najlepszego deseru na herbatę

Sprzęt i przybory kuchenne:  deska do krojenia, nóż, mikser, naczynie do pieczenia, łyżka stołowa, łyżeczka, tarka, naczynie do serwowania, miska głęboka.

Składniki

Dynia 400 gramów
Jaja kurze 3 szt.
Cukier 200 gramów
Mąka 300g
Olej roślinny 70 gramów
Cytrynowy ½ sztuki
Proszek do pieczenia ciasta 1 opakowanie
Cynamon 1 łyżeczka
Wanilina 1 szczypta

Gotowanie krok po kroku

 • Wbijamy 3 jajka kurze do głębokiego pojemnika i mieszamy do uzyskania gładkości. Następnie dodaj 200 g cukru i ubijaj, aż całkowicie się rozpuści i utworzy się piana.

  Aby przygotować ciasto z dyni, wymieszaj składniki, aby uzyskać ciasto

 • Przesiej 300 g mąki do masy jajecznej, 1 łyżeczka. mielony cynamon i 1 opakowanie proszku do pieczenia ciasta (lub 1 łyżeczka sody oczyszczonej). Mieszaj do uzyskania gładkości.

  Zgodnie z przepisem na ciasto dyniowe przesiej mąkę

 • Cienkim strumieniem wlej 70 g oleju roślinnego i wymieszaj ciasto, aby składniki były równomiernie rozprowadzone. Podczas ubijania jajek z cukrem można dodać trochę oleju, aby ciasto było bardziej przewiewne i kruchy.

  Zgodnie z przepisem na ciasto dyniowe zagnieść ciasto

 • Dynię umyć, obrać, pokroić na wygodne kawałki i natrzeć na dużej lub średniej tarce. Jeśli dynia jest bardzo soczysta, możesz ją trochę wycisnąć.

  Przygotuj składniki przepisu na ciasto z dyni

 • Do ciasta dodać startą dynię i wycisnąć do niej sok z połowy cytryny. Ponownie wymieszaj wszystko, aż będzie gładkie.

  Dodaj cytrynę do przepisu na ciasto dyniowe

  Aby smak ciasta był bardziej nasycony w środku, do ciasta dodaj banany, rodzynki, suszone morele, orzechy lub kakao.

 • Forma, w zależności od materiału, jest smarowana olejem lub przykrywana papierem do pieczenia. Wlać do niego ciasto i piec w piekarniku nagrzanym do 190ºС przez 40-60 minut. Gotowość sprawdzamy drewnianym patyczkiem – ciasto powinno wychodzić suche i bez pozostałości ciasta.

  Rozgrzej piekarnik do przepisu na ciasto z dyni

 • Pozostaw ciasto do ostygnięcia, nałóż na półmisek i udekoruj dowolnym kremem, cukrem pudrem, czekoladą, lukrem, kokosem, kandyzowanymi owocami, marmoladą, kruszonymi orzechami lub innymi wybranymi smakołykami.

  Pyszny placek z dyni ugotowany według przepisu krok po kroku jest gotowy.

 • Czy wiedziałeś?  Rekord pod względem masy wyhodowanej dyni należy do rolnika z Belgii Matthiasa Villemansa. Płód ważył 1190,5 kg i ustanowił nowy rekord świata, oficjalnie potwierdzony w Księdze Rekordów Guinnessa. Według Willemansa nawozy i miłość do swojej pracy pomogły mu wyhodować tak dużą dynię.

  Przepis

  Ciasto dyniowe jest bardzo łatwe, szybkie i proste w wykonaniu, ale jeśli masz jakieś pytania i wątpliwości, sprawdź przepis na ciasto, aby je rozwiać.

  Teraz wiesz, jak zrobić pyszne i zdrowe ciasto z dyni, które spodoba się Twojej rodzinie i gościom w szczycie „sezonu dyniowego”, a jako spontaniczny przepis w środku roku, jeśli gdzieś leży kawałek pachnącej dyni . Czy kiedykolwiek robiłeś ciasto z dyni? Jakie inne potrawy z tego owocu znasz i kochasz? Opowiedz nam o tym w komentarzach. Napisz również, jeśli masz pytania lub dodatki do przepisu. Dobry apetyt!

  Inne przepisy warzywne

  Naleśniki z Dyni

  Dynia w piekarniku

  Ciasta z Dynią

  Ragout z cukinią

  Gulasz w powolnej kuchence

  Miłego czytania!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author