Przepis na koktajl bananowy krok po kroku ze zdjęciem

Koktajl bananowy z płatkami owsianymi i miodem - obfite i zdrowe śniadanie

Sprzęt i przybory kuchenne:  nóż, deska do krojenia, blender, szkło.

Składniki

Banan 1 szt.
Płatki owsiane 1,5 ul. l.
mleko 1 szklanka
Miód 1 łyżeczka

Czy wiedziałeś?  Aby napój był zimny, najpierw trzymaj banany w lodówce przez 15-20 minut lub dodaj kostki lodu do składników, a następnie wszystko przerwij. Nie zaleca się wkładania gotowego koktajlu do lodówki, w przeciwnym razie szybko ciemnieje z powodu banana w środku i traci smak.

Gotowanie krok po kroku

 • Banany są obierane, krojone na małe kawałki i wkładane do miski blendera.

  Pokrój banana na kawałki i wyślij do miski blendera.

 • Dodaj 1,5 łyżki płatków owsianych. Dobrze, jeśli szybko się gotują i mają małe rozmiary. Jeśli masz zwykłe płatki, możesz je zmielić w młynku do przypraw lub zmielić tłuczkiem.

  Dodaj płatki owsiane do plasterków banana.

 • Banany i płatki owsiane zalać 1 szklanką mleka i w razie potrzeby dodać 1 łyżeczkę miodu lub cukru, bo dzięki bananom napój i tak okaże się słodki. Zamiast mleka możesz dodać jogurt bez wypełniaczy lub beztłuszczowy kefir.

  Dodajemy też łyżkę miodu i mleka lub jogurtu.

 • Zmiksuj blenderem do uzyskania gładkości.

  Wszystkie składniki dokładnie wymieszać blenderem, aż do uzyskania jednorodnej mieszanki.

 • Podawać z plastrami banana, cynamonem i migdałami.

  Podczas serwowania koktajle bananowe można udekorować plasterkami banana.

 • Czy wiedziałeś? Aby urozmaicić smak koktajlu bananowego, możesz dodać do smaku jabłka, mango, kiwi, gruszki, brzoskwinie, wszelkie drobno posiekane orzechy, daktyle, suszone morele, startą czekoladę, gałkę muszkatołową i dowolne inne składniki.

  Przepis

  Przygotowanie koktajlu bananowego jest bardzo łatwe i zajmuje kilka minut, ale jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, możesz je rozwiązać za pomocą przepisu.

  Teraz wiesz, jak zrobić w domu koktajl bananowy z płatkami owsianymi i miodem. Przepis jest dziecinnie prosty, a składniki dostępne w każdym sklepie, więc wykorzystaj go dla swojego zdrowia, ugotuj jako śniadanie, podwieczorek lub po prostu jako pyszny napój, poczęstuj domowników, bliskich i przyjaciół! Może próbowałeś już wcześniej zrobić koktajl bananowy? Jakich dodatkowych składników użyłeś do tego? Opowiedz nam o tym w komentarzach.

  Inne przepisy na napoje

  Smoothie bananowo- mleczne
  Smoothie z selera Smoothie z jabłkiem
  Gorąca czekolada
  Green Smoothie Smoothie z
  warzywami

  Smacznego!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author