Przepis na korzeń imbiru krok po kroku ️🍯 ze zdjęciem

Pachnąca herbata z cudownego korzenia imbiru 🍯

Sprzęt i przybory kuchenne: rondel 2 litrowy z pokrywką, kuchenka, nóż, deska do krojenia, łyżeczka, łyżka cedzakowa, filiżanka herbaty.

Składniki

Składniki Ilość
Czysta woda pitna 1,5 litra
Korzeń imbiru kawałek 4-5 cm
Cytrynowy 1-2 plastry
naturalny miód smak

Gotowanie krok po kroku

 • Wlej do garnka czystą wodę pitną (1,5 litra) i postaw ją na kuchence, aby woda się zagotowała. Wytnij kawałek (4-5 cm) z korzenia imbiru. Pokrojony kawałek korzenia obrać ze skórki, odcinając go cienko nożem i pokroić w plastry o szerokości 2-3 mm.

  Pokrój korzeń imbiru w plasterki.

 • Zanurz posiekany imbir w przegotowanej wodzie i gotuj na małym ogniu z minimalnym gotowaniem przez 3-5 minut.

  Zanurz kawałki imbiru we wrzącej wodzie.

 • Po upływie czasu wyłącz ogień, szczelnie przykryj patelnię pokrywką i pozwól jej parzyć przez 20-30 minut.

  Przykryj czajniczek pokrywką i pozwól mu się zaparzyć.

 • Po zaparzeniu wyjmij imbir z patelni łyżką cedzakową.

  Usuń kawałki imbiru z napoju łyżką cedzakową.

 • Po schłodzeniu herbatę imbirową można wypić z miodem i cytryną: pokroić pierścień cytryny i zanurzyć w filiżance nie gorącej herbaty imbirowej, dodać miód do smaku. Pamiętaj, że dodanie miodu i cytryny do gorącej herbaty spowoduje utratę dobroczynnych właściwości tych składników. Gotowej herbaty imbirowej nie należy przechowywać dłużej niż jeden dzień.

  Ta herbata z korzenia imbiru jest zwykle podawana z miodem i cytryną.

 • Jak pić herbatę imbirową?

  • Jeśli pijesz herbatę imbirową po raz pierwszy, zaleca się picie nie więcej niż 200 ml. W przypadku braku negatywnych reakcji w kolejnych dniach można zwiększyć dawkę i liczbę razy. Przekroczenie normy 500 ml nie jest zalecane, jeśli nie chcesz schudnąć.
  • Herbatę imbirową lepiej pić rano (rano), ponieważ ma właściwości tonizujące. Picie herbaty imbirowej przed snem doda Ci energii i nie pozwoli Ci zasnąć.
  • Na przeziębienia herbatę imbirową pije się na gorąco, ale w temperaturze jej stosowanie jest zabronione.
  • W celu schudnięcia zaleca się picie herbaty imbirowej do 2 litrów dziennie, ale pod warunkiem, że nie ma przeciwwskazań.

  Dostępne przeciwwskazania

  Przed wypiciem herbaty imbirowej przeczytaj następujące przeciwwskazania:

  • krwawienie o dowolnej etiologii;
  • reakcje alergiczne na substancje i olejki zawarte w korzeniu imbiru;
  • ostre choroby przewodu żołądkowo-jelitowego;
  • kamica żółciowa;
  • naruszenia wątroby;
  • nadciśnienie i leki na wysokie ciśnienie krwi;
  • ostatnie miesiące ciąży.

  Przepis

  Jak zrobić herbatę imbirową, zobacz.

  Poznałeś przepis na pachnącą herbatę z korzenia imbiru. Herbata okazuje się nie tylko niesamowicie pachnąca i smaczna, ale także bardzo przydatna. Jeśli nie masz przeciwwskazań do picia herbaty imbirowej, to regularne picie porcji herbaty imbirowej może poprawić ogólną kondycję organizmu. Przygotowaną herbatę imbirową według powyższego przepisu można uzupełnić liściem mięty lub melisy, plasterkiem pomarańczy lub jagód berberysu. Pij pyszną i zdrową herbatę, przygotowując ją według tego przepisu i pisz własną w komentarzach, a także podziel się przepisami na herbatę imbirową.

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author