Ryż z kałamarnicą krok po kroku 🦑 przepis ze zdjęciem

Czarny kruszony ryż z kałamarnicą – tajemnice hiszpańskiej kuchni 🦑

Sprzęt i przybory kuchenne:

 • talerz;
 • pojemniki na składniki;
 • nóż;
 • tablica;
 • patelnia;
 • mikser;
 • łyżka;
 • Łopatka.

Składniki

Cebula ½ sztuki
Kałamarnica 8 szt.
bulion 500 ml
Ryż 200 gramów
Oliwa z oliwek 2 łyżki stołowe. l.
Czosnek 2 goździki

Gotowanie krok po kroku

 • Wszystkie składniki przygotowujemy. Myjemy i myjemy kalmary. Ugotuj bulion z kurczaka lub ryb. Pokrój cebulę i czosnek. Stawiamy patelnię na ogniu, podgrzewamy i dodajemy olej. Rozgrzej olej i dodaj cebulę i czosnek na patelnię. Posolić i dobrze wymieszać wszystkie składniki.

  Gotowanie ryżu z kałamarnicą

 • Podczas smażenia czosnku i cebuli na oliwie z oliwek, pokrój kalmary w małe krążki.

  Przygotuj składniki na ryż z kalmarami

 • Dodaj kalmary do czosnku z cebulą i oliwą. Wszystkie składniki mieszamy. Smaż wszystko przez około 5-7 minut.

  Aby ugotować ryż z kałamarnicą, podsmaż składniki

 • Po 5-7 minutach dodaj umyty ryż. Mieszamy składniki i pozwalamy ryżowi wchłonąć wszystkie soki z oleju, cebuli i czosnku.

  Aby ugotować ryż z kałamarnicą, dodaj ryż

 • Podczas gdy te składniki są razem smażone, barwnik ryżowy robimy z naturalnego atramentu kałamarnicy. Aby to zrobić, wlej atrament i 500 mililitrów bulionu do miski blendera. Ubijaj blenderem na niskich obrotach, aż płyn będzie gładki i czarny.

  Aby ugotować ryż z kałamarnicą, przygotuj nadzienie

 • Gdy ryż się usmaży, wszystko zalewamy czarnym bulionem, mieszamy i dusimy razem wszystkie składniki.

  Aby ugotować ryż z kałamarnicą, dodaj nadzienie do patelni

 • Przykryj pokrywką, zmniejsz ogień do minimum i pozostaw ryż do duszenia, aż płyn całkowicie się wchłonie.

  Aby ugotować ryż z kałamarnicą, przykryj składniki pokrywką

 • Gotowe! Można podawać przy stole. Smacznego!

  Czarny kruchy ryż z kałamarnicą - tajemnice kuchni hiszpańskiej

 • Wariacje serwowania i dekorowania

  Czarny ryż z kałamarnicą będzie prezentował się bardzo efektownie na świątecznym stole. Goście z pewnością docenią Twój talent kulinarny, jeśli nie tylko ugotujesz to danie, ale również zaserwujesz je ze smakiem – jak w prawdziwej restauracji! Istnieje kilka interesujących sposobów, które pomogą Ci przekształcić danie, a oto kilka z nich:

  • Podawaj ryż z kalmarów w ładnych białych miseczkach, umieszczając ryż na środku miski, używając okrągłego kształtu, aby ryż się nie rozpadał.
  • Talerz udekoruj odrobiną sosu i przypraw.
  • Samo danie udekoruj posiekanymi ziołami, plasterkiem limonki lub cytryny i suszonymi ziołami.
  • Podawaj ryż w jednym głębokim naczyniu i nie zapomnij ustawić dużej łyżki, aby goście mogli włożyć własny ryż w potrzebnej ilości.

  Udekoruj stół świątecznym obrusem, serwetkami i pięknymi sztućcami.

  Przepis

  Możesz to obejrzeć, aby bardziej szczegółowo zrozumieć ten przepis i niczego nie przegapić podczas przygotowywania ryżu z kalmarów. Dowiesz się kilku ważnych drobiazgów, dzięki którym danie będzie jeszcze smaczniejsze. Miłego oglądania!

  Teraz wiesz, jak gotować ryż z kałamarnic i jak naturalnie farbować ryż za pomocą atramentu z kałamarnic. Danie okazuje się nie tylko bardzo piękne z wyglądu, ale także bardzo smaczne. Twoi goście będą mile zaskoczeni Twoimi umiejętnościami kulinarnymi, jeśli zaserwujesz to danie do stołu! Lubisz owoce morza? Jeśli tak, które? Czy wiesz, że ryż można tak ugotować na patelni? Podziel się wrażeniami z przepisu w komentarzach poniżej i powiedz nam, czy Ci się spodobał!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author