Sałatka „Tiffany” z winogronami, wędzonym kurczakiem i pieczarkami – przepisy krok po kroku

Przepis na sałatkę Tiffany: modne danie świąteczne

Jeśli chodzi o pochodzenie nazwy sałatki, istnieją dwie główne wersje. Pierwsza związana jest z nazwą światowej sławy firmy jubilerskiej. Wygląd sałatki jest tak piękny i niebanalny, że naprawdę budzi skojarzenia z drogocenną dekoracją. Inna wersja mówi, że „Tiffany” to pseudonim blogera kulinarnego, który jako pierwszy opublikował przepis na sałatkę. Tak czy inaczej, smak, wygląd i nazwa dania idealnie do siebie pasują.

Wariant klasyczny

Osobliwości. Klasyczny przepis na sałatkę Tiffany jest prosty i pyszny. Niedrogie składniki, zrozumiałe smaki i świąteczne dekoracje łączą się w jedno wyjątkowe danie.

Będziesz potrzebować:

 • gotowana pierś z kurczaka;
 • pięć jajek na twardo;
 • 200 g twardego sera;
 • 0,5 kg dużych białych lub różowych winogron (można łączyć);
 • pół szklanki orzechów włoskich;
 • 200 g majonezu;
 • łyżeczka curry.

Trening

 • Ugotowanego kurczaka pokrój lub rozłóż na włókna rękoma.
 • Smaż mięso w rafinowanym oleju curry przez około pięć minut.
 • Jajka i ser zmiel na tarce, a pestki orzechów posiekaj nożem.
 • Każde winogrono podzielić na pół i usunąć pestki.
 • Warstwy

 • Kura.
 • Orzechy.
 • Siatka majonezowa.
 • Jajka.
 • Orzechy.
 • Siatka majonezowa.
 • Ser.
 • Orzechy.
 • Siatka majonezowa.
 • Kura.
 • Orzechy.
 • Siatka majonezowa.
 • Jajka.
 • Orzechy.
 • Siatka majonezowa.
 • Ser.
 • Orzechy.
 • Siatka majonezowa.
 • Winogrono.
 • Z reguły sałatkę podaje się w postaci kiści winogron. Za pomocą majonezu na płaskim naczyniu narysuj kontur trójkąta z zaokrąglonymi rogami i ułóż warstwy produktów zgodnie z zarysowanym kształtem. Jako imitację liści winogron można użyć pietruszki, sałaty lub innego zioła.

  Sałatka „Tiffany” z winogronami: jak urozmaicić

  Postanowiwszy pewnego dnia zrobić sałatkę Tiffany w domu, prawdopodobnie zechcesz powtórzyć ten eksperyment. Ale pomysłowe gospodynie domowe nie lubią spędzać czasu na monotonnych gustach. Na uwagę zasługuje pięć produktów, dzięki którym można urozmaicić klasyczną recepturę.

 • Wędzony kurczak. Wędzone mięso doda sałatce dodatkowej pikanterii. Ponadto ten składnik znacznie oszczędza czas, ponieważ nie trzeba gotować i smażyć mięsa. Ogólnie przepis na sałatkę Tiffany z wędzonym kurczakiem krok po kroku jest podobny do klasycznego.
 • Grzyby. Warstwa grzybów na wierzchu mięsa z kurczaka sprawi, że sałatka będzie bogatsza w smak i konsystencję, a także będzie bardziej kaloryczna. Aby przygotować sałatkę Tiffany z pieczarkami, należy je usmażyć do miękkości z cebulą w oleju roślinnym. Warstwa grzybowa nie musi być przekładana majonezem, bo i tak będzie dość tłusta.
 • Orzechy sosnowe. Sałatka „Tiffany” jest zwykle przygotowywana z orzechami włoskimi. Ma jednak specyficzną goryczkę, która jak wielu uważa, nie pasuje do delikatnej symfonii smakowej dania. Jeśli też tak myślałeś, spróbuj zrobić sałatkę Tiffany z orzeszkami pinii. Przed dodaniem produktu do naczynia należy go kalcynować przez kilka minut na suchej patelni i posiekać nożem.
 • Śliwki. Jeśli lubisz połączenie słodkiego i słonego, możesz uzupełnić sałatkę suszonymi owocami, które dobrze komponują się z mięsem. Warstwa suszonych śliwek powinna następować tuż za warstwą kurczaka. W takim przypadku lepiej jest wykluczyć curry z przepisu, aby bogate smaki nie przeszkadzały sobie nawzajem.
 • Kiwi. Jeśli jesteś zbyt leniwy, aby usunąć pestki z winogron lub chcesz coś bardziej pikantnego, zastąp to szmaragdowym kiwi. Pokrój owoce w cienkie kółka lub zgrabne plasterki i pięknie ułóż na wierzchu sałatki.
 • Jeśli podajesz sałatkę nie na zwykłym daniu, ale w porcjach, zrób to za pomocą pierścienia formującego. Piękną konsystencję puff można również pokazać, podając danie w przezroczystych miseczkach.

  4 wariacje na temat

  Dzięki ciągłym eksperymentom kulinarnym powstało kilka autorskich przepisów na bazie sałatki Tiffany. Pomimo tego, że dania mogą całkowicie różnić się od wersji klasycznej, jasny smak i piękny wygląd dają im prawo do noszenia tej nazwy.

  z ananasem

  Osobliwości. Miłośnikom niecodziennych rozwiązań i egzotycznych smaków spodoba się przepis na sałatkę Tiffany z ananasem i jabłkiem. Owoce nadadzą potrawie lekkości i świeżości, co przyda się podczas obfitej świątecznej uczty.

  Będziesz potrzebować:

  • wędzona pierś z kurczaka;
  • puszka ananasów w puszkach;
  • duże słodkie jabłko;
  • cztery gotowane jajka;
  • 200 g twardego sera;
  • szklanka majonezu;
  • kilka liści kapusty pekińskiej.

  Trening

 • Pokrój kurczaka i jabłko w kostkę.
 • Pokrój krążki ananasa na małe, zgrabne kawałki tego samego rozmiaru.
 • Zetrzyj jajka i ser.
 • Warstwy

 • Kapusta pekińska (opcjonalnie)
 • Kura.
 • Siatka majonezowa.
 • Jabłko.
 • Siatka majonezowa.
 • Jajka.
 • Siatka majonezowa.
 • Ananas.
 • Jeśli w klasycznej wersji sałatka jest ułożona w postaci kiści winogron, to tutaj danie przybiera owalny kształt ananasa. Możesz imitować liście zieloną cebulką.

  Sałatka Tiffany

  Z ogórkiem kiszonym

  Osobliwości. Pomimo tego, że połączenie mięsa ze słodkimi owocami od dawna jest mocno ugruntowane w kulturze kulinarnej, niektórzy ludzie mają konserwatywne poglądy na jedzenie. Ci, którzy uważają, że słone należy łączyć tylko z słonym, powinni spróbować sałatki z ogórkiem kiszonym i oliwkami.

  Będziesz potrzebować:

  • gotowana pierś z kurczaka;
  • łyżeczka curry;
  • gotowane marchewki;
  • dwa ogórki kiszone;
  • trzy jajka na twardo;
  • 200 g majonezu;
  • słoik z pestkami lub pestkami oliwek.

  Trening

 • Pokrój lub rozdrobnij kurczaka.
 • Smaż mięso z curry w oleju roślinnym przez około pięć minut.
 • Zmiel marchewki i jajka na tarce.
 • Pokrój ogórki na plasterki.
 • Każdą oliwkę lub oliwkę podzielić wzdłuż na pół. Możesz użyć obu.
 • Warstwy

 • Kura.
 • Siatka majonezowa.
 • Ogórki.
 • Siatka majonezowa.
 • Marchewka.
 • Siatka majonezowa.
 • Jajka.
 • Oliwki lub oliwki.
 • Ważne jest, aby nie rozgotować mięsa, aby nie wyschło. Wyjmij pierś z patelni, gdy tylko stanie się biała. Nawet jeśli kurczak jest surowy, będzie gotowy podczas smażenia.

  Z szynką

  Osobliwości. Soczysta szynka to świetna alternatywa dla gotowanego lub wędzonego kurczaka. Sałatki na jej bazie są bardzo delikatne i bogate. A słoneczna żółta kukurydza w puszkach będzie świetną ozdobą.

  Będziesz potrzebować:

  • 200 g szynki;
  • dwa jajka na twardo;
  • pół szklanki orzechów włoskich;
  • 100 g marchwi koreańskiej;
  • 150 g pieczarek marynowanych;
  • puszka kukurydzy w puszkach;
  • ser topiony;
  • szklanka majonezu.

  Trening

 • Pokrój szynkę w paski.
 • Pieczarki opłukać, a także pokroić na podłużne kawałki.
 • Posiekaj orzechy.
 • Zmiel ser i jajka na tarce. Ser należy najpierw przechowywać w zamrażarce przez około 10-15 minut.
 • Warstwy

 • Szynka.
 • Siatka majonezowa.
 • Pieczarka.
 • Siatka majonezowa.
 • Marchewka.
 • Siatka majonezowa.
 • Jajka.
 • Orzechy.
 • Siatka majonezowa.
 • Ser.
 • Siatka majonezowa.
 • Kukurydza.
 • Jeśli lubisz, aby Twoja sałatka miała bogaty smak orzechów, pokrój je na duże kawałki nożem. Jeśli wolisz poczuć odległy orzechowy posmak, zmiel produkt w blenderze.

  połówki winogron

  Z migdałami

  Osobliwości. Ta odmiana sałatki okazuje się bardzo gęsta i satysfakcjonująca. Ale najważniejsza jest oryginalna dekoracja noworoczna. Danie należy podawać w formie podłużnego stożka o zaostrzonym końcu. Rolę łusek odegrają migdały

  Będziesz potrzebować:

  • wędzona pierś z kurczaka;
  • pół cebuli;
  • puszka groszku w puszkach;
  • trzy gotowane jajka;
  • 300 g sera kiełbasianego;
  • szklanka majonezu;
  • 150 g migdałów.

  Trening

 • Pokrój kurczaka w średnie kostki.
 • Pokrój cebulę w półpierścienie i pozostaw we wrzącej wodzie na 5 minut, aby zneutralizować goryczkę.
 • Zmiel jajka i ser na tarce.
 • Lekko upiec migdały na suchej patelni.
 • Warstwy

 • Kura.
 • Siatka majonezowa.
 • Cebula.
 • Siatka majonezowa.
 • Groszki.
 • Siatka majonezowa.
 • Ser.
 • Siatka majonezowa.
 • Jajka.
 • Migdałowy.
 • Sałatka w kształcie stożka z reguły przygotowywana jest na stół noworoczny. Aby oddać zimową atmosferę, ułóż kilka slajdów naczynia ozdobionego migdałami na podłużnym naczyniu. Możesz imitować świerkową gałązkę gałązkami świeżego rozmarynu, kopru lub zielonej cebuli.

  Sałatki warstwowe nie powinny być podawane bezpośrednio po przygotowaniu. Oblicz czas, aby przed przybyciem gości danie mogło parzyć przez kilka godzin w lodówce. Ten czas wystarczy, aby składniki nasyciły się wzajemnie aromatami i połączyły w niepowtarzalną kompozycję smakową. Ogólnie rzecz biorąc, przepis na sałatkę Tiffany jest niezwykle prosty i wymaga jedynie kompetentnego doboru składników i oczywiście efektownego wystroju.

  Inne przepisy na sałatkę z kurczaka

  10 przepisów na sałatki Sałatka Mistress
  Koza w ogrodzie
  Czułość sałatki Sałatka
  lodowa
  Sałatka z kurczaka z ananasami

  Smacznego!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author