Sałatka włoska z makaronem według przepisu krok po kroku ze zdjęciem

Oryginalna włoska sałatka z makaronem

Sprzęt i przybory kuchenne:

 • pojemniki na składniki;
 • dwie patelnie;
 • talerz;
 • nóż;
 • tablica;
 • miska;
 • talerz.

Składniki

Produkt Ilość
Jajka 3 szt.
Makaron 100 gramów
ogórki kiszone 10 kawałków.
Ser 30-40g
papryka 1 szt.
Sól smak
majonez lub sos smak

Gotowanie krok po kroku

 • Napełnij dwa garnki wodą. Doprowadzić do wrzenia. W jednym ugotuj jajka, w drugim makaron.

  Ugotuj makaron i jajka.

 • Gdy wszystko się gotuje, pokrój ogórki na małe kawałki.

  Pokrój ogórki kiszone.

 • Ser kroimy w kostkę.

  Ser pokrój w kostkę.

 • Siekamy również paprykę.

  Pokrój słodką paprykę.

 • Pokrój jajka i wymieszaj wszystko w misce.

  Pokrój gotowane jajka.

 • Dodaj makaron i dopraw sosem lub majonezem do smaku.

  Dodaj makaron, majonez i wszystko wymieszaj.

 • Wymieszaj, posmakuj soli i w razie potrzeby dostosuj. Gotowe!

  Te sałatki makaronowe można przygotować w domu.

 • Wariacje kulinarne

  Do przygotowania tej sałatki nie potrzeba żadnych specjalnych składników. Co więcej, ten przepis można zmieniać i uzupełniać według własnego gustu i pragnienia. Możesz dodać do sałatki dowolne składniki, jeśli chcesz. Na przykład zamiast pikli możesz dodać świeże. Możesz też dodać kukurydzę lub fasolę ze słoika – będzie bardzo smacznie i niecodziennie. Dodatkowo do sałatki można dodać kurczaka lub szynkę.

  Aby zrobić sos do tej sałatki, użyj majonezu i przypraw. Można tam dodać czosnek, musztardę i czerwoną paprykę. Możesz też dodać pikle, świeże zioła i czosnek. Nie możesz sam zrobić sosu, ale po prostu kup go w sklepie. Idealny jest sos czosnkowy lub paprykowy. Koniecznie spróbuj ugotować tę sałatkę lub którąkolwiek z jej odmian w domu – pokochasz ją!

  Przepis

  Obejrzyj to, aby dowiedzieć się, jak zrobić pyszną sałatkę z makaronem. Autorka pokaże, jak przygotować sałatkę według szybkiego przepisu. Miłego oglądania!

  Teraz wiesz, że przygotowanie sałatki z makaronem jest łatwe. Tę niezwykłą sałatkę z pewnością docenią miłośnicy makaronów i dań z niespodzianką. Podobał Ci się ten przepis? Czy przygotowałbyś to? Napisz poniżej w komentarzach!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author