Sałatka z awokado i krewetką według przepisu krok po kroku ze zdjęciem

Sałatka z awokado, rukolą i krewetką - bardzo smaczna i lekka

Sprzęt i przybory kuchenne: 

 • rondel o pojemności 2 litrów;
 • durszlak;
 • deska do krojenia;
 • nóż kuchenny;
 • głębokie talerze (2 sztuki);
 • mała salaterka (2 sztuki);
 • duża salaterka do serwowania potraw;
 • miska o pojemności 3 litrów;
 • łyżka.

Składniki

Nazwa Ilość
Woda 1 l
mrożone krewetki 300g
Rukola 100 gramów
Awokado, małe, dojrzałe. 1 szt.
pomidory koktajlowe 200-250g
Cytryna, mała 0,5 szt.
Oliwa z oliwek 4 łyżki. l.
Sól 2-3 łyżeczki
Białe nasiona sezamu 1 ul. l.
 • Jak wybrać krewetki – kupując te skorupiaki zwróć uwagę na to, aby ogon krewetki był zgięty do wewnątrz, w kierunku brzucha. To główny znak, że przed zamrożeniem produkt nie leżał długo po złowieniu.
 • Rukola – wybieraj tylko świeże, elastyczne liście. Zioło nie przechowuje się długo, więc weź ilość potrzebną do przygotowania potrawy. Rukola nie może być zamrożona, po zamrożeniu całkowicie traci swój niepowtarzalny orzechowo-musztardowy smak. Pikantna trawa nie jest ścinana, ale rozdarta ręcznie.
 • Wybór awokado – Aby wybrać dojrzałe awokado, zwróć uwagę na miękkość owocu i kolor skórki. Awokado lekko miękkie. Skórka powinna być ciemnozielona, ​​zbliżona do brązowej (nie mówimy o awokado o czarnej skórze). Kolor skórki sadzonki jest jasnożółty, jeśli obwód sadzonki jest ciemniejszy, owoc jest przejrzały i nie nadaje się jako składnik sałatki.

Gotowanie krok po kroku

gotowanie krewetek

 • W obecności ugotowanych, a następnie zamrożonych krewetek (są różowe), włożyć produkt (300 g) do durszlaka i wypłukać pod zimną bieżącą wodą. Zagotuj wodę (1 l), dodaj sól (1 łyżeczka z wierzchu). Zanurz krewetki w wodzie. Gotować po ugotowaniu wody przez 3-5 minut (w zależności od wielkości). Odsącz krewetki na durszlaku. Schłodzić, usunąć skorupę i wnętrzności.

  Jeśli kupiłeś gotowane mrożone krewetki, po prostu zalej je wrzątkiem przez 3 minuty.

 • Jeśli kupiłeś produkt mrożony (jest szary) – opłucz skorupiaki pod bieżącą wodą. Krewetki (300 g) gotować w osolonej (1 łyżeczka ze szkiełkiem) wodzie (1 l) przez 5-10 minut po ugotowaniu. Ugotowane krewetki będą unosić się na wodzie. Fajnie, czysto.

  Surowe krewetki mrożone należy gotować przez 5-10 minut, a następnie obrać.

 • Przygotowanie warzyw i ziół

 • Umyj i pokrój pomidorki koktajlowe na pół (200-250 g).

  Pomidory przeciąć na pół.

 • Umyć awokado (1 szt.), przekroić na pół. Pokrój w drobną kostkę około 1 cm na 1 cm.

  Awokado obrać i pokroić w kostkę.

 • Umytą rukolę (100 g) porwać rękami na duże kawałki.

  Rukolę po prostu rozdzieramy rękoma.

 • przygotowanie opatrunku

 • Umyj cytrynę. Pokrój cytrus na pół, użyj połowy. Wyciśnij sok z połowy do małej salaterki.

  Wyciśnij sok z połowy cytryny.

 • Do soku dodać szczyptę soli, wymieszać. Wlej oliwę z oliwek (2 łyżki stołowe) na sok z cytryny.

  Do tego soku dodaj sól i oliwę z oliwek.

 • Dobrze wymieszać.

  Dobrze wymieszaj opatrunek.

 • Składanie i dekorowanie sałatki

 • Rukolę, pomidory i awokado włożyć do dużej miski.

  Na dużym talerzu połóż pokrojone pomidory i awokado.

 • Polej dressingiem. Dobrze wymieszać.

  Zalej warzywa dressingiem i wymieszaj.

 • Włóż miksturę do dużej salaterki w piękny szkiełko, rozłóż krewetki na powierzchni szkiełka do sałatek, posyp sałatkę białym sezamem (1 łyżka stołowa. L.). Natychmiast podawaj.

  Ta sałatka z awokado i krewetkami z pewnością ozdobi Twój stół.

 • Przepis

  Od poznasz tajniki przygotowywania produktów do przepisu na sałatkę, bardzo ciekawa jest metoda krojenia awokado:

  Prosty i szybki przepis, który spodoba się wielu. Teraz w krótkim czasie z łatwością przygotujesz oryginalną sałatkę z awokado, rukolą i krewetkami. Lubisz sałatki z owoców morza? Jakie ciekawe przepisy są zapisane w Twojej książce kucharskiej? Udostępnij w komentarzach.

  Inne przepisy na sałatki

  Sałatka z Wątroby Dorsza
  Zimowa Sałatka
  Marynowana Cebula
  Bakłażan Przekąska Z Pomidorami i Sałatką Czosnkową
  Żagiel

  Smacznego!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author