Sałatka z buraków ze śliwkami według przepisu krok po kroku ze zdjęciem

Sałatka z buraków ze śliwkami - pyszna, zdrowa i lekka

Sprzęt i przybory kuchenne:

 • ostry nóż;
 • deska do krojenia;
 • zlewka;
 • łyżka;
 • głęboka miska;
 • kołek;
 • patelnia;
 • Łopatka;
 • czajnik;
 • patelnia;
 • duża tarka;
 • talerz do serwowania.

Składniki

Produkt Ilość
Buraki średniej wielkości 3 szt.
Orzechy włoskie 100 gramów
suszone śliwki 150 gramów
majonez 2-3 łyżki. l.
Sól Smak
Woda 1300 ml

Gotowanie krok po kroku

 • Ta sałatka jest przygotowywana bardzo szybko, ale okazuje się smaczna i zdrowa. Zróbmy najpierw orzechy. Do dania potrzebujesz 100 g obranych orzechów włoskich. Wkładamy je na patelnię i smażymy na małym ogniu. Podczas pieczenia orzechów regularnie mieszaj łopatką. Po upieczeniu orzechy są bardziej aromatyczne i lepiej wyczuwalne w gotowej sałatce.

  Orzechy włoskie podsmażyć na suchej patelni.

 • Suszone śliwki w ilości 150 g należy najpierw dokładnie umyć w zimnej wodzie, aby pozbyć się gruzu i piasku. Następnie przenosimy go na głęboki talerz, podgrzewamy 300 ml wody w imbryku i zalewamy wrzątkiem suszone śliwki. Pozostaw tak przez 5 minut.

  Suszone śliwki gotuje się na parze z wrzącą wodą.

 • Myjemy 3 średnie buraki pod bieżącą wodą. Przekładamy je do rondla, zalewamy około litrem wody i podpalamy do wrzenia. Gotuj, aż buraki będą miękkie. Po ugotowaniu ostudzić i obrać. Ugotowane buraki wcieramy na grubej tarce do głębokiej miski.

  Trzy gotowane buraki na grubej tarce.

 • Po dokładnym upieczeniu orzechów włoskich wyjmij patelnię z pieca. Pozwól im trochę ostygnąć i obierz, jeśli chcesz. Pokrój orzechy na małe kawałki.

  Drobno posiekaj prażone orzechy.

 • Do miski z startymi burakami wrzuć posiekane orzechy.

  Dodaj orzechy do buraków.

 • Odcedź wodę ze śliwek, a także pokrój w drobną kostkę.

  Kroimy śliwki na kawałki.

 • Posiekane śliwki przekładamy do miski z resztą produktów sałatkowych. Wszystkie produkty są trochę wymieszane, aby równomiernie rozprowadzić orzechy włoskie i suszone śliwki.

  Dodaj suszone śliwki do buraków z orzechami, wymieszaj.

 • Posolić sałatkę do smaku i dodać 2-3 łyżki. l. majonez. Lepiej jest użyć majonezu domowej roboty, ale jeśli nie masz czasu na jego przygotowanie, zrobi to produkt kupiony w sklepie.

  Do sałatki dodajemy majonez.

 • Po dodaniu majonezu wszystko dobrze wymieszaj. Sałatka jest już gotowa, ale aby była całkowicie namoczona i stała się bardziej soczysta, zaleca się pozostawienie jej w lodówce na 2 godziny.

  Dobrze wymieszaj sałatkę.

 • Po 2 godzinach sałatka jest całkowicie gotowa do spożycia. Okazuje się smaczny i zdrowy, a jednocześnie dobrze nadaje się do każdego dodatku i dania głównego. W razie potrzeby można go uzupełnić kilkoma ząbkami czosnku.

  Oto taka lekka i apetyczna sałatka z buraków ze śliwkami, którą można szybko zrobić w domu.

 • Przepis

  Po obejrzeniu filmu możesz zrobić obfitą i zdrową sałatkę w domu z dodatkiem gotowanych buraków i suszonych śliwek. W procesie przygotowania potrawy wykorzystywane są również inne produkty, wskazane na początku w określonych proporcjach. Przepis jest dość prosty i poradzi sobie z nim każda gospodyni domowa, ponieważ każdy etap jest wyjaśniony w przystępny sposób.

  Czy próbowałeś powyższego przepisu na sałatkę z buraków i orzechów włoskich? Czy zrozumiałeś wszystko w opisie i czy były jakieś trudności w procesie przygotowania dania? Jakie dodatkowe składniki dodałeś i z czym podajesz taką sałatkę? Ciekawe jest, aby dowiedzieć się o swoich kulinarnych doświadczeniach w komentarzach.

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author