Sałatka z kirieshkami i fasolą: krok po kroku przepis ze zdjęciem

Jak nauczyć się gotować pyszną sałatkę z kirieshki i fasolą

Sprzęt kuchenny:

 • miska do moczenia fasoli;
 • garnek do gotowania fasoli;
 • patelnia i szpatułka do robienia domowych krakersów;
 • głęboka salaterka
 • deska do krojenia;
 • duża tarka;
 • szpatułka;
 • wagi kuchenne;
 • łyżka.

Składniki

Produkt Ilość
gotowana fasola 150-200g
Marchewka 350-400g
Grzanki „Kirieszki” 110-120g
majonez 40-50 g
Czosnek 2-3 goździki
Sól smak
Woda do moczenia i gotowania fasoli
świeże warzywa udekorować danie

Gotowanie krok po kroku

Trening

 • Namocz 150-200 g fasoli w wodzie przez noc. Ugotuj fasolę do miękkości w lekko osolonej wodzie (potrwa to około godziny od momentu zagotowania) i ostudź.

  Fasolę wstępnie namoczoną myjemy, gotujemy i pozostawiamy do ostygnięcia.

 • Jeśli nie ma krakersów Kirieshki, możesz pokroić 200-300 g świeżego chleba na małe kostki, po odcięciu z niego skórki i smażyć na patelni z olejem roślinnym do ugotowania. W środku powinny znaleźć się chrupiące, ale miękkie grzanki, przypominające swoją strukturą grzanki. Jeśli są krakersy, możesz pominąć ten krok.

  Gotujemy domowe krakersy lub bierzemy kupione.

 • przygotowanie sałatek

 • Włóż ugotowaną fasolę do głębokiej miski.

  Włóż fasolę do dużej miski.

 • Do fasoli wrzuć 110-120 g krakersów Kirieshki lub przygotowaną wcześniej domową wersję.

  Dodaj grzanki do fasoli.

 • Obierz, umyj i zetrzyj 350-400 g marchewki na grubej tarce, dodaj do fasoli.

  Zetrzyj marchewki i dodaj do pozostałych składników.

 • Dodaj 3 ząbki czosnku, miażdżąc je z ząbkami czosnku.

  Do sałatki dodać posiekany czosnek.

 • Dopraw składniki 40-50 g majonezu, dobrze wymieszaj.

  Sałatkę ubieramy w majonez.

 • Smakuj sałatkę, w razie potrzeby dostosuj. Jeśli używasz konkretnie Kirieshki, może to nie być konieczne, więc najpierw spróbuj, potem sól – w zakupionych krakersach jest sól i przyprawy.

  Mieszamy naszą sałatkę.

 • Pozostaw naczynie na 2-3 minuty i podawaj. Smacznego!

  Taka sałatka z kirieshkami i fasolą okazuje się smaczna, a także satysfakcjonująca.

 • Dekoracja i serwowanie

  Ta sałatka jest bardzo jasna i elegancka dzięki pomarańczowej marchwi. Możesz go uzupełnić rozprowadzając po powierzchni gałązki świeżej pietruszki lub po prostu posypując drobno posiekanymi ziołami. Sałatkę można podawać zarówno na co dzień, jak i na świąteczny stół. Jednocześnie możesz umieścić go w pięknej salaterce lub podawać w porcjach w małych miseczkach.

  Przepis

  Ten film wyraźnie pokazuje, jak gotować sałatkę z „Kirieshki” i fasolą. Pokazuje, jak przygotować fasolę, jak ją odpowiednio zagotować. Podpowiada też, jak zrobić domowe grzanki do tej sałatki i w jakich proporcjach warto łączyć główne składniki.

  Podobał Ci się ten przepis? Czy robiłeś własne grzanki, czy wybrałeś kupione w sklepie? Jaki smak miały twoje Kirieshki? Podobała Ci się ta kombinacja przypraw z resztą składników? Jeśli macie pomysły, jak zrobić to danie jeszcze smaczniejszym i lepszym, albo własną wersję tego, jak zrobić sałatkę z kirieshkami i fasolą, podzielcie się swoimi pomysłami i wiedzą w komentarzach!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author