Sałatka z krewetkami i ananasem krok po kroku przepis ze zdjęciem

Pyszna sałatka z krewetkami i ananasem

Sprzęt i przybory kuchenne: płyta grzewcza, rondel, deska do krojenia, nóż, miska, szpatułka, łyżka stołowa.

Składniki

Składnik Ilość
Kapusta 300g
świeże krewetki koktajlowe 300g
Paluszki krabowe 100 gramów
ananasy w puszkach 200 gramów
Granat 1 szt.
Sól 1 szczypta
majonez/śmietana/jogurt niskotłuszczowy/oliwa z oliwek smak

Gotowanie krok po kroku

Na wstępnym etapie musisz ugotować 300 gramów krewetek, a następnie je wyczyścić. W przyszłości proces przygotowania sałatki z krewetkami i ananasem przebiega zgodnie z następującym planem krok po kroku:

 • Ugotowane i obrane krewetki układa się w misce.

  Jak przygotować sałatkę z krewetkami i ananasem

 • Około 100 gramów paluszków krabowych kroi się nożem w paski. Aby to zrobić, musisz najpierw przeciąć patyk, po czym powstałe połówki są również cięte na kolejne 3-4 części. I na koniec powstałą „słomkę” dzieli się na pół, przecinając.

  Przygotuj składniki na sałatkę

 • Pokrojone paluszki krabowe wlewa się do miski z krewetkami. Około 200 gramów ananasa w puszkach należy pokroić w paski. Aby to zrobić, pierścień najpierw dzieli się na pół, po czym powstałe połówki przecina się na 6-7 części.

  Ananas w plastrach na sałatkę

 • Pokrojone ananasy wlewa się do miski z krewetkami i paluszkami krabowymi. Za pomocą noża musisz drobno posiekać 300 gramów kapusty pekińskiej.

  Posiekaj kapustę, aby przygotować sałatkę

 • Rozdrobnioną kapustę pekińską przenosi się do miski z resztą przetworzonych składników. Granat jest najpierw krojony na dwie części, a następnie każdą z połówek ponownie przecina się na pół. Następnie musisz strzepnąć ziarna rękoma do miski ze składnikami.

  Aby przygotować sałatkę, przygotuj granat

 • Dodaj 1 szczyptę soli do miski. Do zawartości miski dodawany jest majonez w ilości odpowiadającej osobistym upodobaniom. Możesz również zastąpić majonez bardziej preferowanym dressingiem, takim jak kwaśna śmietana, niskotłuszczowy jogurt lub oliwa z oliwek.

  Pyszna sałatka z krewetkami i ananasem

 • Składniki są dokładnie wymieszane, aż masa będzie względnie jednorodna. Na tym kończy się proces przygotowywania sałatki z krewetkami i ananasem, bon appetit.

  Sałatka z krewetkami i ananasem przepis krok po kroku ze zdjęciem

 • Przepis

  od twórcy przepisu wyraźnie zademonstruje wszystkie etapy przygotowania sałatki z krewetkami i ananasem z komentarzami autora. Można jej użyć, jeśli instrukcja krok po kroku nie obejmuje żadnego punktu bardzo wyraźnie lub niedostatecznie szczegółowo.

  Ponadto możesz z wyprzedzeniem zobaczyć, co, jak i w jakiej kolejności należy zrobić. Na przykład warto wiedzieć, że krewetki należy wcześniej rozmrozić, ugotować i wyczyścić.

  Sałatka Shrimp Pineapple oferuje egzotyczną kombinację składników, która wykorzystuje owoce morza wraz z granatem i ananasem. Tworzy to niepowtarzalny smak oparty na delikatnym mięsie krewetek i kraba o bogatych, ale nie intensywnych smakach, które kontrastują z jasną kwasowością granatu i słodyczą ananasa w puszce. Sałatka z pewnością ozdobi świąteczny stół i przyjemnie zaskoczy gości swoim oryginalnym smakiem.

  Jednocześnie to danie może zadowolić domowników podczas codziennego lunchu lub kolacji. W razie potrzeby możesz dodać przyprawy, takie jak kminek, imbir, estragon, bazylia i kolendra. Jak oceniasz sałatkę z krewetek i ananasa?

  Inne przepisy na sałatki

  Sałatka z krewetkami i kalmarami

  Sałatka Caesar

  Sałatka Z Makaronem

  Sałatka z rukolą i krewetkami

  Sałatka z jajecznicą

  Miłego czytania!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author