Sałatka z omletem: przepis krok po kroku ze zdjęciem

Jak nauczyć się gotować pyszną sałatkę z jajecznicą 🍳

Sprzęt i przybory kuchenne:

 • talerz;
 • wagi kuchenne;
 • nieprzywierająca patelnia;
 • 2 głębokie miski;
 • deska do krojenia;
 • nóż;
 • śmigać;
 • zlewka;
 • płaski talerz;
 • miska;
 • szpatułka;
 • łyżka stołowa i łyżeczka;
 • drewniana szpatułka.

Składniki

Produkt Ilość
kurze jajo 10 kawałków.
wędzony kurczak 200-220g
skrobia ziemniaczana 5 ul. l.
majonez 2-3 łyżki. l.
czosnek 3 goździki
woda 50-60 ml

Gotowanie krok po kroku

 • Wbij 10 jajek do głębokiej miski i dobrze ubij trzepaczką, aż będą gładkie.

  Ubij 10 jajek.

 • Umieść nieprzywierającą patelnię na kuchence, aby się rozgrzać. W osobnej misce wlej 5 łyżek. l. skrobię ziemniaczaną i wlać do niej trochę wody, dobrze wymieszać trzepaczką, w razie potrzeby dodać wodę, aby nie było grudek.

  Osobno wymieszać skrobię z wodą.

 • Wlej mieszankę skrobiową do ubitych jajek i dobrze wymieszaj trzepaczką, aż będzie gładka.

  Do masy jajecznej dodać skrobię z wodą.

 • Możesz dodać trochę oleju roślinnego do patelni, jeśli chcesz, ale nie jest to konieczne w przypadku patelni nieprzywierającej. Następnie cienkim strumieniem powoli wlewaj część przygotowanej mieszanki na rozgrzaną patelnię, aby naleśnik był cienki.

  Ciasto wlewamy porcjami na rozgrzaną patelnię, formując cienkie naleśniki.

 • Smażyć na złoty kolor z obu stron.

  Smaż każdy naleśnik z omletem na złoty kolor z obu stron.

 • Tak więc z całej masy przygotuj naleśniki omletowe i ułóż je na talerzu w stosie. Gotowe naleśniki schłodzić w temperaturze pokojowej.

  Smażymy naleśniki z całej ugotowanej masy omletowej.

 • Gdy naleśniki stygną, przygotuj majonez czosnkowy. Obierz 3 ząbki czosnku i przełóż przez czosnek do osobnej miski i włóż do niej około 2-3 łyżek. l. majonez. Dobrze wymieszaj czosnek z majonezem łyżeczką.

  Zmiel czosnek, wymieszaj z majonezem.

 • Około 200-220 g wędzonego kurczaka pokrojonego w cienkie paski. Do tego możesz użyć wybranej przez siebie piersi lub ud wędzonych z kurczaka.

  Wędzonego kurczaka pokrój w cienkie paski.

 • Następnie każdy naleśnik z omletem rozwałkować po kolei i pokroić w cienkie paski na desce do krojenia, a następnie włożyć do głębokiej miski.

  Naleśniki z omletami kroimy również w cienkie paski.

 • Do słomek z omletem dodać pokrojonego wędzonego kurczaka i doprawić majonezem czosnkowym. Jeśli chcesz, możesz dodać do sałatki sól i pieprz, ale pamiętaj, że wędzony kurczak i czosnek już dodały potrawie pikanterii.

  W jednej misce połącz składniki, wymieszaj z dodatkiem majonezu z czosnkiem.

 • Gotową sałatkę z jajecznicą możesz położyć na półmisku wyłożonym sałatą.

  Ostra sałatka z jajecznicą gotowa.

 • Czy wiedziałeś? Aby urozmaicić i uzupełnić smak sałatki z omletem, można dodać do niej groszek konserwowy lub kukurydzę. Twardy ser tarty lub pokrojony w kostkę jest również zawsze odpowiednim składnikiem. Aby uzyskać soczystość, możesz pokroić pomidorki koktajlowe. Zamiast majonezu możesz użyć kwaśnej śmietany lub jogurtu naturalnego. Możesz udekorować pyszną sałatkę wybraną gałązką zieleni.

  Przepis

  Przedstawiono kolejną opcję przygotowania pysznej sałatki z omletem. Tutaj proponuje się użycie większej ilości produktów, aby wzbogacić smak potrawy.

  Sałatka z jajecznicy według tego przepisu przygotowywana jest bardzo prosto i szybko, ale jednocześnie okazuje się dość ciekawa i smaczna. Za pomocą zwykłego omletu można przygotować całkowicie oryginalne i bogate danie, które można podać w dowolnym momencie posiłku. Skorzystaj z tego przepisu i przekonaj się sam. Podziel się w komentarzach, jeśli spodobała Ci się ta wersja sałatki z jajecznicą. A także powiedz nam, jakich dodatkowych składników wolisz użyć.

  Inne przepisy na sałatki

  Sałatka Z Funchose

  Sałatka Morska Perła

  Sałatka Czerwony Kapturek

  Sałatka z mimozy

  Sałatki i ciasto

  Miłego czytania!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author