Sałatka z paluszkami krabowymi i ananasem: 🍍 przepis krok po kroku ze zdjęciem

Jak nauczyć się gotować pyszną sałatkę z paluszkami krabowymi i ananasem 🍍

Sprzęt i przybory kuchenne: deska do krojenia, nóż, tarka, miska głęboka, łyżka lub szpatułka, waga kuchenna, rondel, kuchenka.

Składniki

Produkt Ilość
Paluszki krabowe 200 gramów
Ananas w puszkach 1 bank
Jaja kurze 6 szt.
twardy ser 150-200g
majonez 150-200g
cebula zielona 30 gramów
Woda 700 ml

Gotowanie krok po kroku

 • Najpierw musisz ugotować 6 jajek na twardo. Aby to zrobić, włóż je do rondla, napełnij wodą i włóż do pieca. Po zagotowaniu wody zmniejsz nieco temperaturę, aby zbytnio się nie zagotowała i gotuj przez co najmniej 10 minut. Następnie włóż jajka do pojemnika z zimną wodą. Ułatwi to oderwanie ich od skorupki.

  Jajka ugotować na twardo i obrać.

 • Gdy jajka ostygną, ostrożnie zdejmij z nich skorupki i wetrzyj je na drobną tarkę. Jeśli na jajkach pozostaną drobne drobinki, można je opłukać pod bieżącą wodą i osuszyć papierowym ręcznikiem lub bawełnianą serwetką.

  natrzyj jajka na drobnej tarce.

 • Następnie ułóż starte jajka w głębokim pojemniku i dokładnie wypoziomuj. Następnie posmaruj je majonezem. Sam dostosowujesz ilość i zawartość tłuszczu w majonezie w zależności od osobistych preferencji. Nie powinieneś napełniać sałatki majonezem, w przeciwnym razie będzie zbyt tłusta, ale nie musisz też dużo oszczędzać, w przeciwnym razie będzie sucha. Lepiej jest również preferować majonez o niskiej zawartości tłuszczu. Dzięki temu sałatka będzie lżejsza.

  Z jajek formujemy pierwszą warstwę sałaty i smarujemy ją majonezem.

 • Następnie przechodzimy do paluszków krabowych. Do tej sałatki potrzebujemy 200 g paluszków krabowych lub, w razie potrzeby, mięsa kraba. Pokrój paluszki krabowe na małe kawałki. Rozłóż na wierzchu warstwę startych jajek, wyrównaj i posmaruj majonezem.

  Kroimy paluszki krabowe, kładziemy je na wierzchu jajek, a także smarujemy majonezem.

 • Otwórz słoik ananasów w puszkach i spuść z nich syrop. Lepiej jest wziąć ananasy w puszkach, ale jeśli ich nie ma, możesz użyć pierścieni, po pokrojeniu ich w kostkę. Ananasy rozkładamy na paluszkach krabowych i dokładnie je wyrównujemy. Zostaw kilka kawałków do dekoracji. Nasmaruj ananasy warstwą majonezu.

  Rozkładamy warstwę ananasów w puszkach, pokrojonych na kawałki.

 • Następnie na średniej tarce natrzyj 150-200 g twardego sera. Zasypiamy sałatkę z tartym serem, delikatnie rozprowadzając ją po powierzchni.

  Rozłóż warstwę startego sera.

 • Drobno posiekaj cebulę i posyp serem sałatkę. Jeśli nie lubisz cebuli, możesz użyć dowolnej innej zieleniny lub np. udekorować sałatkę pestkami granatu. Umieść pozostały ananas na środku sałatki do dekoracji. Ogólnie rzecz biorąc, opcje serwowania i dekorowania gotowej sałatki są ograniczone tylko twoją wyobraźnią i dostępnością czasu. Smacznego.

  Sałatkę dekorujemy paluszkami krabowymi i ananasem ze świeżymi ziołami.

 • Przepis

  Po obejrzeniu tego dowiesz się, jak ugotować kolejną pyszną sałatkę z paluszkami krabowymi i ananasami w prostym przepisie. Autor szczegółowo opisuje, co jest do tego potrzebne i jak przygotować wszystkie niezbędne składniki.

  Więc teraz wiesz, jak zrobić pyszną sałatkę z paluszkami krabowymi i ananasami. Często gotujesz podobne potrawy dla siebie i swojej rodziny? Wolisz majonez kupiony w sklepie czy domowy? Podobał Ci się nasz przepis? Co byś w nim zmienił? Jak ozdobiłbyś gotowe danie przed podaniem? Podziel się swoimi pomysłami w komentarzach.

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author