Sałatka z paluszkami krabowymi i grzankami: przepis krok po kroku ze zdjęciem

Jak nauczyć się gotować pyszną sałatkę z paluszkami krabowymi i grzankami

Sprzęt i przybory kuchenne:

 • ostry nóż;
 • deska do krojenia;
 • nóż do obierania warzyw;
 • głęboka miska;
 • może klucz;
 • kołek;
 • patelnia;
 • łyżka lub szpatułka;
 • metalowy pierścień do pieczenia;
 • talerz do serwowania.

Składniki

Produkt Ilość
Paluszki krabowe 250g
Jaja kurze 7 szt.
Świeże ogórki 4 rzeczy.
Kukurydza w puszce 1 bank
Grzanki o smaku bekonowym 4-5 opakowań po 35 g
majonez 4-5 art. l.
Woda 1-1,5 l

Gotowanie krok po kroku

 • Do przygotowania sałatki potrzebujesz 250 g paluszków krabowych. Ostrożnie dobierz produkt, aby był świeży i soczysty, bo wtedy sałatka wyjdzie pyszna. Usuń folię celofanową z patyczków i pokrój w drobną kostkę. Umieść pokruszone paluszki krabowe w głębokiej misce.

  drobno posiekaj paluszki krabowe.

 • Użyj klawisza puszki, aby otworzyć puszkę kukurydzy w puszkach. Odcedź płyn i włóż kukurydzę do miski z paluszkami krabowymi.

  Dodaj kukurydzę do paluszków krabowych.

 • Do małego rondelka wlać 1-1,5 litra wody i włożyć 7 jaj kurzych. Kładziemy go na kuchence do gotowania. Po zagotowaniu wody gotuj jajka przez 7-10 minut, powinny być ugotowane na twardo. Pozwól im ostygnąć, następnie zdejmij skorupkę i pokrój jajka w drobną kostkę. Dodaj do miski z resztą składników.

  Ugotowane jajka drobno posiekaj i dodaj do sałatki.

 • Dobrze wypłucz pod bieżącą wodą 4 średniej wielkości świeże ogórki. Za pomocą obieraczki do warzyw usuń skórkę, ponieważ może być twarda i wyczuwalna w gotowej sałatce. Ogórki kroimy w kostkę 5-6 mm. Pokrojone ogórki wrzuć do miski z sałatką. Wszystkie składniki dobrze wymieszać łyżką stołową lub szpatułką.

  Ogórki obrane w kostkę.

 • Do miski z sałatką wrzuć 4-5 opakowań krakersów 35 g. Lepiej jest używać krakersów o smaku bekonu, ale możesz użyć tylko pikantnych lub czegokolwiek chcesz. Po dodaniu grzanek ponownie wymieszaj sałatkę.

  Dodaj grzanki do sałatki.

 • Sałatkę rozkładamy na pięknym talerzu i doprawiamy majonezem. Jedna porcja wymaga około 1 łyżki. l. majonez, aw sumie cała sałatka zajmie około 4-5 łyżek. l. Nie należy od razu wypełniać całej sałatki majonezem, ponieważ wtedy grzanki nie będą już chrupiące, a wszystkie inne produkty szybko wypuszczą sok. Sałatka z paluszków krabowych i kukurydzy jest gotowa. Jeśli masz metalowy pierścień, możesz włożyć do niego sałatkę i podawać ją w ten sposób, przybierając na wierzchu gałązkę świeżej pietruszki.

  taką sałatkę z paluszkami krabowymi i krakersami można pięknie podawać, dekorując pierścieniem cukierniczym.

 • Przepis

  Na filmie przedstawiono przepis, dzięki któremu możesz zrobić domową sałatkę z paluszkami krabowymi i grzankami. Jest przygotowywany dość prosto i zajmie Ci nie więcej niż pół godziny. Cały proces jest szczegółowo opisany i podane są zalecenia dotyczące podania gotowej sałatki. Ponadto na początku znajdziesz wszystkie potrzebne składniki w wymaganej ilości. W razie potrzeby samodzielnie dostosuj ilość produktów na podstawie określonej liczby gości.

  Czy lubisz gotować sałatkę z paluszków krabowych i jakie inne składniki dodajesz? Czy ubierasz sałatkę majonezem lub kwaśną śmietaną? Jaki jest twój zwykły przepis na sałatkę? Warto wiedzieć w komentarzach o swoich kulinarnych doznaniach.

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author