Sałatka z paluszkami krabowymi i jabłkiem ​​: przepis krok po kroku

Jak nauczyć się gotować pyszną sałatkę z paluszkami krabowymi i jabłkiem
Sprzęt i przybory kuchenne: miska głęboka, deska do krojenia, nóż, łyżka stołowa, otwieracz do puszek

Składniki

jabłko 1 szt.
Jaja kurze 4 rzeczy.
Paluszki krabowe 200 gramów
Kukurydza w puszce 1 bank
majonez 1-1,5 ul. l.

Gotowanie krok po kroku

 • Obierz duże jabłko i pokrój wokół rdzenia. Każdy z otrzymanych kawałków kroimy na bardzo małe kostki. Alternatywnie możesz zetrzeć jabłko na drobnej tarce.

  sałatka z paluszkami krabowymi i jabłkiem

 • Ugotuj i schłódź 4 jajka kurze w zimnej wodzie. Najpierw kroimy je na połówki i dzielimy na małe kostki. Możesz również zetrzeć jajka na tarce lub przeskoczyć kilka razy przez krajalnicę do jajek.

  Jak nauczyć się gotować pyszną sałatkę z paluszkami krabowymi i jabłkiem?

 • Z 200 g paluszków krabowych zdejmujemy opakowanie, najpierw kroimy je w cienkie paski, a następnie w drobną kostkę.

  Sałatka z paluszkami krabowymi i jabłkiem: przepis krok po kroku ze zdjęciem

 • Wszystkie te składniki łączymy w głębokim pojemniku, wysyłamy tam 1 puszkę kukurydzy w puszkach. Dodaj 1-1,5 łyżki stołowej. l. przechowywać lub domowy majonez o dowolnej zawartości tłuszczu i wszystko dokładnie wymieszać. Jeśli czujesz, że sałatka jest niesolona, ​​posol ją do smaku i dodaj zmielony czarny pieprz dla większej pikanterii.

  sałatka z paluszkami krabowymi i jabłkiem

 • Gotową sałatkę podajemy na stół w formie porcji lub we wspólnym naczyniu do serwowania. Udekoruj posiekaną zieleniną i kawałkami warzyw, startym serem, okruchami jajek, marynowanymi oliwkami i grzybami.

  sałatka z paluszkami krabowymi i jabłkiem gotowa

 • Przepis

  Przygotowanie sałatki z paluszkami krabowymi i jabłkiem jest tak proste, jak łuskanie gruszek, ale aby lepiej zapamiętać przepis, a następnie dokładnie go odtworzyć, spójrz na to, a jako bonus będą przydatne wskazówki od autora.

  Nauczyłeś się więc gotować bardzo prostą, smaczną i tanią sałatkę z paluszkami krabowymi i jabłkiem. Najlepiej sprawdza się jako lekka przystawka do obiadu, ale ze względu na elegancki orzeźwiający smak nadaje się również jako danie na ucztę. Bardzo ciekawie będzie spróbować różnych odmian jabłek, ponieważ to dzięki nim sałatka będzie albo kwaśna, albo delikatnie słodka, albo bardzo soczysta. Spróbuj i poeksperymentuj i opisz swoje osiągnięcia w komentarzach.

  Podziel się opiniami, które paluszki krabowe najlepiej kupić i jakie dodatkowe składniki mogą idealnie dopełnić smak tej sałatki. Dzięki za oglądanie, miłego posiłku!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author