Sałatka z paluszkami krabowymi i kapustą: przepis krok po kroku ze zdjęciem

Sałatka z paluszkami krabowymi i kapustą: przepis krok po kroku ze zdjęciami
Sprzęt i przybory kuchenne: deska do krojenia; nóż kuchenny; łyżka; może klucz; głęboka miska; niszczarka; piękne danie do podania.

Składniki

młoda kapusta 250g
średnio świeży ogórek 2 szt.
Zielona cebula 50g
Paluszki krabowe 240 gramów
Kukurydza w puszce 280 gramów
Sól smak
majonez 2-3 łyżki. l.

Gotowanie krok po kroku

 • Do dania potrzebujesz 250 g młodej kapusty. Jeśli nie znalazłeś takiego produktu, zastąp go kapustą pekińską lub białą, podczas gdy ta ostatnia musi być bardzo drobno posiekana, a także możesz ją trochę zmiażdżyć, aby kapusta była bardziej miękka i soczysta. Rozdrobnij kapustę na szatkownicy i włóż do głębokiej miski.

  sałatka z paluszkami krabowymi i kapustą

 • Pokrój 2 średnie świeże ogórki w drobną kostkę. Nie trzeba usuwać skórki z warzyw. Jeśli jednak jest bardzo twardy, lepiej najpierw obrać ogórka, a następnie go pokroić. Do kapusty dodać posiekane ogórki.

  pokroić ogórki

 • Dobrze spłucz pod bieżącą wodą 50 g zielonej cebuli. Drobno posiekaj i dodaj do miski z resztą składników.

  Kroić cebule

 • Zgodnie z przepisem na taką ilość warzyw stosuje się 240 g paluszków krabowych. Usuwamy opakowanie celofanowe i kroimy każdy patyk na małe kostki. Rozdrobnione paluszki krabowe przenosimy do miski z sałatką.

  pokroić paluszki krabowe

 • Dodaj do pozostałych produktów w misce 280 g kukurydzy w puszkach. Odcedź płyn przed dodaniem kukurydzy, ponieważ spowoduje to, że sałatka będzie zbyt wodnista.

  przygotować kukurydzę

 • Posolić sałatkę do smaku. Ale jeśli nie używasz dużo soli, możesz pominąć ten krok i w ogóle nie solić sałatki. Jeśli chcesz zrobić chudą sałatkę, możesz dodać trochę oleju roślinnego i wszystko dobrze wymieszać. Jeśli nie przestrzegasz postu, użyj 2-3 łyżek jako opatrunku. l. majonez domowy lub kupiony w sklepie.

  sałatka z paluszkami krabowymi i kapustą

 • Po dodaniu majonezu dokładnie wymieszaj wszystkie składniki, aby były dobrze nasycone. Sałatka jest gotowa i możesz ją podać do stołu, układając na pięknym naczyniu lub na porcjowanych talerzach. Danie jest bardzo smaczne, soczyste i lekkie. W razie potrzeby możesz uzupełnić sałatkę gotowanymi jajkami lub innymi składnikami.

  Jak nauczyć się gotować pyszną sałatkę z paluszkami krabowymi i kapustą

 • Przepis

  film poświęcony jest procesowi przygotowania lekkiej i prostej sałatki z paluszkami krabowymi i kapustą. Danie będzie wymagało odrobiny młodej kapusty, a także kilku innych składników, które na początku są wskazane w określonych proporcjach. Przepis jest wyjaśniony w przystępny sposób, a na każdym etapie podawane są zalecenia, aby sałatka była bardziej soczysta i smaczniejsza.

  Czy lubisz robić sałatki tak świeże i lekkie jak ta powyżej? Jakie składniki oprócz kapusty i paluszków krabowych dodajesz do dania? Podziel się swoimi doświadczeniami z robienia tej sałatki w komentarzach.

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author