Sałatka z paluszkami krabowymi 🦀: przepis krok po kroku ze zdjęciem

Jak nauczyć się gotować pyszną sałatkę z paluszkami krabowymi 🦀

Sprzęt i przybory kuchenne:

 • tablica;
 • nóż;
 • miska sałatki;
 • rondel do gotowania jajek;
 • miska na sos;
 • łyżka;
 • tarka z dużymi otworami;
 • okrągły kształt (pierścień) i płaska duża taca do serwowania (opcjonalnie).

Składniki

Produkt Ilość
Paluszki krabowe 200 – 250 g
Ser topiony 2 szt.
Kurze jajo 4 rzeczy.
Świeży ogórek 1 szt.
Kukurydza w puszce 200 gramów
Zielona cebula mały pakiet
Czosnek 2 goździki
majonez 2 łyżki stołowe. l.
Sól smak

Gotowanie krok po kroku

 • Zanurz jajka kurze (4 szt.) w zimnej osolonej wodzie i gotuj przez 10 minut po ugotowaniu. Niech ostygną pod zimną wodą. Paluszki krabowe (200 – 250 g) pokroić wzdłuż na 4 części, a następnie pokroić w średnią kostkę. Jeśli wziąłeś zamrożone patyki, przed gotowaniem należy je rozmrozić.

  Sałatka do gotowania z paluszkami krabowymi

 • Teraz do salaterki dodaj kostki świeżego ogórka (1 – 2 sztuki, w zależności od wielkości).

  Aby przygotować danie, pokrój ogórki

 • Schłodzone jajka obrać, przekroić na pół i każdą połówkę pokroić na ćwiartki.

  Posiekaj jajka, aby przygotować danie

 • Weź puszkę kukurydzy w puszkach, odcedź płyn i dodaj 200 g kukurydzy do pozostałych składników. Smak kukurydzy znacznie wpłynie na smak gotowego dania, dlatego wybierz produkt wysokiej jakości o wyraźnej słodyczy. Jeśli w ostatecznej wersji nadal brakuje Ci słodyczy, gotową sałatkę trochę posłodź.

  Aby przygotować danie, przygotuj kukurydzę

 • Przygotuj sos: do 2 łyżek. l. majonez, dodaj 2 drobno posiekane ząbki czosnku.

  Aby przygotować danie, przygotuj sos

 • Dobrze wymieszaj majonez z czosnkiem i dopraw sałatkę.

  Aby przygotować danie, wymieszaj składniki

 • 2 sery topione zetrzyj na grubej tarce i delikatnie wymieszaj wszystkie składniki.

  Aby przygotować danie, zetrzyj ser

 • Następnie próbujemy, a jeśli to konieczne, dodajemy trochę soli. Do zgłoszenia użyjemy zdejmowanego metalowego pierścienia. Kładziemy go na dużym płaskim talerzu i napełniamy gotową sałatką. Następnie ostrożnie zdejmij pierścień. Kolejna piękna opcja podania: wyłóż głęboki talerz świeżymi liśćmi sałaty i polej je sałatką z krabów. Wtedy danie wygląda szczególnie świeżo i apetycznie.

  Aby przygotować danie, ułóż sałatkę w formie

 • Drobno posiekaj małą pęczek zielonej cebuli i posyp na wierzchu do dekoracji. Pióra cebuli można pokroić w zwykły sposób – na małe okruchy, ale będzie piękniej i oryginalniej, jeśli pokroisz cebulę po przekątnej. W razie potrzeby wokół pierścienia sałatki można rozłożyć małe gałązki świeżej pietruszki w celu dekoracji.

  Sałatka z paluszkami krabowymi: przepis krok po kroku ze zdjęciem

 • Czy wiedziałeś? Aby ułatwić tarcie topionego sera, przed gotowaniem wyślij go do zamrażarki na 20-25 minut. Zamiast sera topionego można również użyć sera twardego o smaku śmietankowym lub kwaśnej śmietany lub Adyghe.

  Przepis

  Jak proste i jednocześnie piękne jest gotowanie i serwowanie, przekonasz się w przepisie.

  Dzisiejsze danie przygotowywane jest bez zwykłego dodatku ryżu do sałatek krabowych. Ta kombinacja składników daje świeżość bez przesycenia. Oczywiście paluszki krabowe świetnie komponują się również z innymi potrawami: kapustą, pomidorami, twardym serem, papryką, ananasami. Jaka jest twoja ulubiona sałatka z krabów? Podziel się swoimi kulinarnymi znaleziskami w komentarzach.

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author