Siekane kotlety wieprzowe według przepisu krok po kroku ze zdjęciem

Siekane kotlety wieprzowe - smaczne i soczyste, jak grill

Sprzęt i przybory kuchenne: patelnia, deska do krojenia, nóż.

Składniki

Wieprzowina z odrobiną tłuszczu 600-700g
Jaja kurze 2 szt.
Skrobia ziemniaczana (możesz użyć skrobi kukurydzianej) 2 łyżki stołowe. l.
Majonez o wysokiej zawartości tłuszczu 2 łyżki stołowe. l.
Sól, pieprz czarny Smak
Rafinowany olej spożywczy Koniecznie

Czy wiedziałeś?  Możesz uzyskać bardziej dietetyczną opcję dla kotletów, jeśli zastąpisz tłustą wieprzowinę filetem z kurczaka lub użyjesz majonezu o niskiej zawartości tłuszczu. Jeśli masz dobrą patelnię zapobiegającą przywieraniu, podczas smażenia możesz użyć mniej oleju roślinnego.

Gotowanie krok po kroku

Zagniatanie mięsa mielonego

 • Opłucz 600-700 gramów mięsa i pokrój w drobną kostkę.

  Pokrój mięso jak najmniejsze.

 • Do kawałków wieprzowiny dodać 2 łyżki mąki ziemniaczanej i majonezu, najlepiej o dużej zawartości tłuszczu, a także 2 jajka kurze i pieprz z solą do smaku.

  Do mięsa dodać skrobię, sól, pieprz i jajka.

 • Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj. Przykryj folią spożywczą i wstaw do lodówki na noc.

  Dodaj majonez i wymieszaj mięso mielone, wyślij do lodówki.

 • Ważny! Nie ignoruj ​​momentu, w którym obrabiany przedmiot musi być podawany w lodówce. Minimalny czas, w którym posiekane mięso mielone stanie się bardziej lepkie i lepkie, to 4 godziny. Ale lepiej wytrzymać przepisane 8-10 godzin. Również w tym okresie mięso będzie miało czas na zamarynowanie i namoczenie w przyprawach.

  Smażenie kotletów

 • Następnego dnia możesz zacząć smażyć kotlety. Wyjmij mielone mięso z lodówki i ponownie wymieszaj.

  Gotowy farsz stanie się grubszy i bardziej lepki.

 • Wlej olej roślinny na patelnię i dobrze podgrzej.

  Rozgrzej patelnię olejem roślinnym.

 • Na rozgrzaną patelnię połóż 1 łyżkę posiekanego mięsa mielonego.

  Mięso mielone wyłożyć łyżką na patelnię.

 • Smaż z obu stron przez 3 minuty na złoty kolor.

  Smażyć posiekane kotlety wieprzowe z obu stron.

 • Dekoracja i serwowanie dania

  Soczyste i pyszne domowe kotlety są gotowe! Stanowią świetny dodatek do każdej przystawki. Najlepiej komponować się z puree ziemniaczanym lub kaszą gryczaną. Po udekorowaniu potrawy przystawką i kotletami wieprzowymi z posiekaną natką pietruszki lub koperkiem można je podawać nawet na świątecznym stole.

  Te klopsiki są idealnym dodatkiem do każdego przystawki.

  Można je podawać z ketchupem lub majonezem, ale wtedy danie stanie się bardziej kaloryczne. Jeśli chcesz spróbować nie tylko pysznego, ale także zdrowego sosu ze śmietany, ugotuj go sam. Zwłaszcza, że ​​zajmuje to tylko 5 minut.

  Aby uzyskać domowy sos, wymieszaj żądaną ilość 15-20% kwaśnej śmietany, przełóż przez praskę kilka ząbków czosnku, dodaj sól i posiekany koperek do smaku. Wymieszaj i możesz podawać z dowolnym daniem.

  Przepis

  W powyższym można wyraźnie zobaczyć, jak prawidłowo pokroić mięso wieprzowe na małe kawałki, aby mięso mielone nie rozsypywało się podczas smażenia. Dowiesz się, ile soli i pieprzu zaleca się dodać, a także w jakim stanie należy smażyć kotlety. Autor filmu ze wszystkimi szczegółami pokazuje każdy kolejny etap gotowania.

  Kotlety gotowane z mięsem mielonym są bardziej soczyste i delikatne niż klasyczne kotlety z mięsa mielonego. Będziesz mógł poczuć każdy kawałek z osobna, a jednocześnie będzie to danie kompletne. Umiarkowanie tłustych kotletów nie można nazwać dietetycznymi, ale ich smak i aromat są tak kuszące, że nie sposób sobie odmówić takiego przysmaku. Każda gospodyni domowa może pochwalić się własnym przepisem na klopsiki, ale spróbuj przynajmniej raz ugotować zgodnie z proponowaną opcją. Ten przepis na pewno nie pozostawi nikogo obojętnym i będziesz chciał go powtórzyć. Napisz w komentarzach, czy danie Ci się spodobało, jakie dodatki lub zmiany w przepisie wprowadziłeś. Twoje doświadczenie z pewnością przyda się innym.

  Inne przepisy na klopsiki

  Zrazy ziemniaczane z mięsem mielonym
  Dania ze smażonego bakłażana
  Dania z kalafiora
  Dania z kaszy gryczanej
  Kotlety z miętusa

  Smacznego!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author