Siniaki pod oczami: przyczyny i metody pozbycia się

Siniaki pod oczami: przyczyny i metody pozbycia się

Siniaki pod oczami i worki to dość powszechny problem, który dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Przyczyn może być wiele: od banalnego braku snu i przepracowania po poważne problemy zdrowotne.

Aby dowiedzieć się, jak usunąć worki pod oczami i siniaki, musisz znać przyczynę ich pojawienia się. Siniak pod oczami wygląda jak podbite oko, przez co cały wygląd wygląda brzydko, a nawet boleśnie. Dlatego ta wada musi zostać wyeliminowana. To samo dotyczy toreb. Najważniejsze jest, aby dowiedzieć się, dlaczego się pojawili i jak je właściwie leczyć lub ukrywać.

Siniaki pod oczami: przyczyny i metody pozbycia się

Dlaczego pod oczami pojawiają się siniaki?

Cienie pod oczami to poważny problem, który może przysporzyć dziewczynie sporo kłopotów. W końcu chcesz codziennie wyglądać świeżo i pięknie, a okropne siniaki sprawiają, że wyglądasz na zmęczoną. Konieczne jest ustalenie przyczyny ich pojawienia się – pomoże to znaleźć skuteczną metodę leczenia.

Wszystkie powody dzielą się na dwa typy:

  • medyczny. Jeśli miałeś kiedyś lekki niebieski pod oczami, ale z czasem stał się on bardzo intensywny i zauważalny, może to wskazywać na nieprawidłowe działanie wątroby lub nerek. Z powodu niewydolności nerek cierpią naczynia krwionośne, a skóra pod oczami jest bardzo delikatna i cienka, bo to tutaj błękit pojawia się szybciej niż w innych częściach ciała. Jeśli siniaki są żółto-niebieskie, przyczyną może być złe funkcjonowanie wątroby, która po prostu nie radzi sobie z funkcją oczyszczania. Aby usunąć siniaki pod oczami, musisz wykonać testy. Jeśli okaże się, że wszystko jest w porządku, przyczyną może być brak witaminy C, brak snu lub stres;
  • kosmetyk. Zdarza się również, że pojawiają się siniaki, ale nie można ustalić przyczyny ich pojawienia się. Często dziewczyna ma je od urodzenia, dlatego trzeba szukać innego sposobu na pozbycie się siniaków pod oczami. Wystarczy zastosować kosmetyki lub metody ludowe, które pomogą szybko ukryć błękit. Również ich pojawienie się może być przyczyną nadużywania alkoholu lub palenia – wystarczy zmienić styl życia, a problem sam zniknie.

Jak usunąć siniaki pod oczami?

Środek ludowy pomoże poprawić stan skóry, ale jest mało prawdopodobne, aby była w stanie usunąć niebieską studnię. W domu możesz zrobić lód kosmetyczny w domu. Składa się z wywaru z rumianku, szałwii, pietruszki, bławatka i kopru. Pomoże złagodzić zmęczenie, usunie sinienie i worki, lekko rozjaśni skórę właściwą. Możesz również zrobić kompres ziołowy na noc lub w dogodnym dla Ciebie czasie.

Aby trwale pozbyć się siniaków pod oczami, możesz skorzystać z pomocy kosmetologii sprzętowej. W takim przypadku uzyskasz szybki i doskonały wynik. Zmaga się z niebieskim drenażem limfatycznym, a także z fotoodmładzaniem.

Jak usunąć cienie pod oczami zastrzykami? Jeśli w skórze brakuje witaminy C, można ją wstrzyknąć w skórę. Gdy problem zostanie rozwiązany, procedurę można przeprowadzić raz lub dwa razy w roku, aby utrzymać wynik.

Istnieje wiele trików na życie, jak ukryć cienie pod oczami za pomocą kosmetyków. Istnieje wiele specjalnych produktów o gęstym kryciu – z łatwością maskują niedoskonałości, w tym i tę.

Bardzo ważna jest również odpowiednia pielęgnacja skóry, zapewniająca jej nawilżenie, odżywienie, tonizację. Kremy do skóry wokół oczu poprawiają kondycję tej okolicy, sprawiają, że wygląd jest bardziej wypoczęty.

Jadwiga Mazurek

Edytor

Rate author