Śledź pieczony w piekarniku według przepisu krok po kroku ze zdjęciem

Śledź pieczony w folii w piekarniku - proste i smaczne danie

Sprzęt i przybory kuchenne:

 • piekarnik;
 • folia aluminiowa;
 • nóż kuchenny;
 • głęboka miska;
 • tablica;
 • blacha do pieczenia lub naczynie do pieczenia;
 • podawać danie.

Składniki

Produkt Ilość
świeży śledź 2 szt.
Cebula średniej wielkości 1 szt.
Liść laurowy 2-3 liście
Sól smak
Zmielony czarny pieprz szczypać

Gotowanie krok po kroku

 • Do przygotowania potrawy potrzebne będą 2 średniej wielkości śledzie. Możesz użyć świeżej lub mrożonej ryby. W tym drugim przypadku śledzie należy wstępnie rozmrozić w lodówce.

  Rozmrozić śledzie.

 • Zacznijmy przygotowywać rybę. Najpierw odetnij głowę wraz z płetwami piersiowymi. Na brzuchu wykonujemy głębokie nacięcie nożem i wyjmujemy wszystkie wnętrzności. Śledź opłucz pod bieżącą wodą i osusz rybę papierowymi ręcznikami. Ważne jest, aby dobrze oczyścić wewnętrzne ściany brzucha, aby gotowa ryba nie miała gorzkiego posmaku. Odetnij ogon. Jeśli w rybę złapie się mleko lub kawior, można je również upiec w folii wraz ze śledziem, który okazuje się znacznie bardziej soczysty.

  Patroszymy rybę, usuwamy czarną folię w środku.

 • Włożyć 2 śledzie do głębokiej miski, posolić do smaku i posypać szczyptą mielonego czarnego pieprzu. W ten sam sposób dopraw rybę na odwrocie. Mleko z kawiorem jest również solone i pieprzone.

  Posolić i popieprzyć rybę według własnych upodobań.

 • Pokrój jedną średniej wielkości cebulę na małe kawałki.

  Pokrój cebulę w małe półpierścienie.

 • Rozwijamy folię aluminiową i kładziemy na niej 1 tuszę śledziową. Połowę mleka lub kawioru wkładamy do brzucha. W środku również wkładamy trochę cebuli i 1 liść laurowy. Można też nadziać śledzia kilkoma plasterkami cytryny, wtedy gotowa ryba będzie miała pikantną kwaskowatość.

  Na folii rozkładamy tuszę śledziową, do środka wlewamy mleko, jeśli jest, cebulę, liście laurowe.

 • Dobrze zawiń śledzie w folię. Zaleca się podniesienie brzegów folii do góry, co zapobiegnie wypływaniu soku i wysychaniu ryby. W ten sam sposób zawijamy kolejnego śledzia.

  Tusze szczelnie zawinąć w folię.

 • Przełóż rybę zawiniętą w folię aluminiową na blachę do pieczenia lub naczynie do pieczenia. Rozgrzej piekarnik do 180 stopni i ustaw rybę do pieczenia 20-25 minut. Kilka minut przed gotowaniem można rozłożyć folię i wstawić rybę do piekarnika na kilka minut. W tym przypadku śledź będzie miał pachnącą, złotą skórkę.

  Tuszki rozkładamy w naczyniu do pieczenia i wysyłamy do piekarnika.

 • Gotową rybę podajemy na stół, kładąc ją na pięknym naczyniu. Do pieczonego śledzia możesz ugotować dowolną przystawkę, na przykład gotowane ziemniaki z ziołami lub warzywa gotowane na parze. Gotowego śledzia dekorujemy zieloną cebulką, gałązką koperku lub pietruszką.

  Jak widać, gotowanie śledzia w piekarniku jest szybkie i łatwe.

 • Przepis

  film opowiada o tym, jak szybko i łatwo gotować śledzie w piekarniku w domu. Podano wszystkie niezbędne produkty do pieczenia ryb i ich ilość. Dzięki przepisowi krok po kroku z komentarzami szefa kuchni, z łatwością powtórzysz podobne danie i poczęstujesz nim swoich bliskich.

  Kochasz śledzie? Jakie ryby lubisz najbardziej? Próbowałeś pieczenia śledzi w folii? Jakich innych składników używasz? Z jakim dodatkiem Twoim zdaniem najlepiej łączy się śledzia? Podziel się swoimi kulinarnymi wrażeniami w komentarzach.

  Inne przepisy rybne

  Solona makrela w domu
  Filet z dorsza w cieście
  Dorsz w cieście
  Pikantny solony gromadnik
  Różowy łosoś duszony z marchewką i cebulą na patelni

  Smacznego!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author