Słodka pizza: przepis krok po kroku ze zdjęciem 🍕

Jak nauczyć się gotować słodką pizzę?

Przybory kuchenne: wałek do ciasta, blacha do pieczenia, pergamin, pędzel, blender.

Składniki

ciasto drożdżowe na pizzę 250g
jajko 1 szt.
ser mozzarella 100 gramów
Ser mascarpone 125 gramów
cukier 75 gramów
Truskawka 125 gramów
Jagoda 75 gramów
ekstrakt waniliowy 1 ul. l.

Gotowanie krok po kroku

 • Gotowe ciasto w ilości 250 gramów prostujemy rękami, nadając mu kształt koła, następnie bierzemy wałek do ciasta i rozwałkowujemy tak cienko, jak to możliwe. Wzdłuż brzegów ciasta formujemy małe boki, nadając ciastu kształt klasycznej pizzy, dzięki czemu krem, którym posmarujemy pizzę nigdzie nie ucieka.

  Przygotuj składniki do zrobienia słodkiej pizzy

 • Weź mały pędzelek i posmaruj całe koło ciasta oliwą z oliwek. Nie zapomnij o bokach, które właśnie wykonaliśmy, dodatkowo smarujemy je olejem.

  Do słodkiej pizzy przygotuj masło

 • Blachę do pieczenia przykrywamy pergaminem, na wierzchu kładziemy natłuszczony półfabrykat do pizzy, wysyłamy do piekarnika na 10-15 minut. Pieczemy w temperaturze 200 stopni. A gdy przedmiot się upiecze, przygotujemy krem. Wbijamy jedno jajko do miski miksera, zaczynamy ubijać na wolnych obrotach, następnie stopniowo dodajemy 75 g cukru, kontynuując ubijanie, dodajemy jedną łyżkę ekstraktu waniliowego.

  Ubij masło na słodką pizzę

 • Gdy cukier całkowicie się rozpuści, ubijamy jajka, do miski wsypujemy 125 g sera Mascarpone, ubijamy na bardzo niskich obrotach. Powinniśmy otrzymać krem ​​o średniej gęstości, w przybliżeniu podobny do gęstej śmietany.

  Dodaj śmietanę na słodką pizzę

 • Nasz przedmiot został upieczony w 15 minut. Wyciągamy go z piekarnika, pozostawiamy trochę do ostygnięcia, a następnie nakładamy krem ​​​​na wierzch łyżką stołową, rozprowadzamy szpatułką kuchenną na całej powierzchni na same boki przedmiotu obrabianego.

  Aby zrobić słodką pizzę, posmaruj ciasto śmietaną

 • Na krem ​​nakładamy umyte wcześniej 75 gram jagód, blachę ponownie wysyłamy do piekarnika nagrzanego do 240 stopni na około 5 minut.

  Do słodkiej pizzy dodaj jagody

 • Przygotujmy truskawki. Jagody myjemy pod bieżącą wodą, spuszczamy wodę, a następnie kroimy w plasterki.

  Pokrój truskawki na słodką pizzę

 • Wyciągamy pizzę z piekarnika, pozwalamy jej trochę ostygnąć, a następnie dekorujemy ją plastrami truskawek, rozprowadzając je na całej powierzchni produktu.

  Jak nauczyć się gotować słodką pizzę?

 • Opcje dekoracji słodkiej pizzy

  Możesz uformować wzór z kawałków truskawek w postaci kwiatów na polanie. Tak niezwykłe danie kulinarne można przygotować z malin, jabłek, jeżyn, porzeczek, śliwek, moreli. Małe dzieci ucieszą się z delikatności owoców i jagód. Możesz włączyć swoją wyobraźnię i tworzyć jasne obrazy swoich ulubionych zwierząt, różnych postaci z bajek i kreskówek, po prostu kwiaty na polanie z kawałków owoców i pojedynczych jagód. Ta dekoracja podniesie apetyt, doda radości i dobrego nastroju.

  słodka pizza jest gotowa

  Przepis

  Krótkie opowiadanie o tym, jak ugotować w domu niezwykłą słodką pizzę, połączone ze szczegółowym pokazem całego procesu gotowania. Informacje są wyraźnie podane na temat wszystkich składników użytych do przygotowania słodkiego produktu.

  Drodzy czytelnicy, powiedzcie nam, czy kiedykolwiek gotowaliście pizzę ze słodkimi jagodami? Jak to zrobiłeś, jakich składników użyłeś? Jak na ten produkt zareagowali Twoi bliscy? Ciekawe, jak i w jaki sposób ten artykuł pomógł ci przy robieniu słodkiej pizzy w domu?

  Inne przepisy na pizzę

  Pizza z boczkiem
  Pizza Cezar
  Pizza z kiełbasą, serem i pomidorami
  Pizza mięsna Pizza
  wegetariańska

  Smacznego!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author