Słodki makaron krok po kroku przepis ze zdjęciem

Słodki makaron z twarogiem i bakaliami - smaczny i niedrogi

Przybory kuchenne: rondel, łyżka stołowa, durszlak, szpatułka, miarka, filiżanka, talerze do serwowania, ręcznik kuchenny.

Składniki

Nazwa  Ilość 
Makaron (kręcony) 300g
Twarożek 200 gramów
Kwaśna śmietana 2-3 łyżki. l.
Persymona 1 szt.
Suszone morele 5-6 szt.
rodzynki 2 łyżki stołowe. l.
Cukier granulowany 1-2 łyżki. l.
Masło 1 ul. l.
Sól szczypać
liście świeżej mięty opcjonalny
Woda 1,5 litra

Gotowanie krok po kroku

Do tego dania odpowiedni jest dowolny makaron, ale zawsze robiony z pszenicy durum – łuki, muszle, spirale, rogi, pióra lub zwykły makaron „z dziurką”.

 • Wrzucić 300 g makaronu do wrzącej osolonej wody i gotować do ugotowania zgodnie z zalecanym czasem wskazanym na opakowaniu.

  Aby przygotować słodki makaron, przygotuj składniki

 • Owoce persimmon pokrój w cienkie plasterki.

  Pokrój persymony, aby zrobić słodki makaron

 • Umyj i wysusz na ręczniku kuchennym 5-6 szt. suszone morele, a następnie losowo pokrojone na małe kawałki. Ugotowany makaron odcedź na durszlaku, włóż do miski i dodaj (gdy są gorące) 1 łyżkę. l. masło. W gorącym makaronie z masłem włożyć 200 g twarogu i 2 łyżki. l. umyte i suszone rodzynki.

  Aby zrobić słodki makaron, wymieszaj składniki

 • Wymieszaj zawartość kubka, rozbij grudki twarogu i zalej 1-2 łyżki. l. cukier granulowany.

  Dodaj cukier, aby zrobić słodki makaron

 • Gotowe danie ułożyć na porcjowanych talerzach. Udekoruj suszonymi morelami. Obok makaronu na każdą porcję ułóż 2-3 plastry persimmon i 1 łyżkę. l. kwaśna śmietana. W razie potrzeby śmietanę można ozdobić kilkoma liśćmi zielonej mięty.

  Słodki makaron jest gotowy

 • Smacznego.

  Przepis

  Po obejrzeniu tego opowiadania wyraźnie zobaczysz, że to danie jest tak proste, że nawet dziecko może je ugotować. Najtrudniejszym procesem jest gotowanie makaronu. Ale dekoracja i wszelkiego rodzaju dodatki-gadżety całkowicie zależą od Twojej wyobraźni. Gotuj i jedz z przyjemnością!

  Dziękujemy za poświęcenie czasu i zwrócenie uwagi na przepis na słodki makaron z twarogiem, śmietaną i bakaliami. Jak bardzo podobał Ci się ten format serwowania pozornie zwyczajnego dania? Co chciałbyś dodać lub zmienić w przewodniku? Jak gotuje się słodki makaron? Może chcesz podzielić się swoją metodą, a następnie opisać technikę i zdradzić sekret dania ze słodkiego makaronu, zostawiając komentarz pod artykułem na dole strony. Nie zapomnij wyrazić swojej opinii na temat opublikowanego przepisu – jest to bardzo ważne dla nas i czytelników serwisu.

  Inne przepisy na makaron

  Makaron z gulaszem

  Gniazda makaronów

  nadziewany makaron

  Cannelloni z twarogiem

  Makaron z kiełbaskami

  Miłego czytania!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author