Świetna kapusta po gruzińsku

Niesamowita gruzińska kapusta

Sprzęt AGD i przybory kuchenne

 • ostry nóż;
 • łyżka stołowa i łyżeczka;
 • deska do krojenia;
 • naczynia emaliowane;
 • kołek;
 • głęboka patelnia lub rondel;
 • talerz zupy;
 • każda ciężka waga.

Składniki

 • Kapusta biała – 2-2,5 kg
 • Buraki średniej wielkości – 1 szt.
 • Ostra papryka – 1-2 szt.
 • Sól – 1 łyżka. l.
 • Ocet 9% – 1 łyżka. l.
 • Woda – 1,5 l

Gotowanie krok po kroku

 • Aby przygotować danie, potrzebujesz 1 średniej główki białej kapusty o wadze około 2-2,5 kg. Lepiej wybrać odmiany kapusty kiszonej. Pokrój główkę kapusty na kilka dużych kawałków. Sama głowa musi zostać odcięta, ponieważ jest zbyt twarda i nie jest używana do gotowania. Kapustę pokrojoną na duże kawałki przekładamy do dowolnego naczynia emaliowanego. Aby to zrobić, możesz użyć średniej miski lub dużej patelni.
  Jak przygotowuje się kapustę gruzińską
 • Do dania potrzebny będzie średniej wielkości burak. Należy go dobrze umyć i odciąć ogony po obu stronach. Buraki oczyszczamy ze skórki i kroimy w paski.
  posiekaj buraki
 • Aby dodać przyprawy do kapusty, potrzebujesz ostrej papryki. Konieczne jest odcięcie ogona i pokrojenie papryki na kilka kawałków o wielkości 1-1,5 cm, nie trzeba kupować nasion. Jeśli lubisz bardziej pikantne potrawy, użyj 2 papryczek, jeśli nie lubisz mocnej ostrości, wystarczy jedna.
  pokrój paprykę
 • W misce dodaj buraki i ostrą paprykę do posiekanej kapusty. Przechodzimy do przygotowania marynaty. Wlej 1,5 litra wody na głęboką patelnię lub rondel i postaw na kuchence. Gdy woda trochę się nagrzeje, wysyłamy 1 łyżkę. l. Sól. Wszystko dobrze wymieszaj, aby sól szybciej się rozpuściła i zagotuj wszystko.
  przygotuj solankę
 • W przegotowanej wodzie z solą wlej 1 łyżkę. l. ocet 9%. Wszystko dokładnie wymieszaj i natychmiast zdejmij z ognia. Zalej kapustę papryką i burakami z powstałą solanką. Konieczne jest polanie składników wrzącą marynatą.
  polać składniki solanką
 • Kapustę przykrywamy głębokim talerzem i kładziemy ciężki ucisk. W takim przypadku stosuje się 3-litrowy słoik wody. Kapustę pozostawiamy do zaparzenia w temperaturze pokojowej przez 3-4 dni. Po 3 dniach kapusta jest całkowicie gotowa do użycia. Okazuje się chrupiąca, bardzo smaczna i pikantna. Ta przystawka dobrze komponuje się z rybami, mięsem i innymi pierwszymi i drugimi daniami.
  Niesamowita gruzińska kapusta jest gotowa
 • Przepis

  film poświęcony jest gotowaniu pysznej i pikantnej kapusty po gruzińsku. Każda gospodyni domowa może zrobić to w swojej kuchni, korzystając z zaleceń i według przepisu krok po kroku. Oprócz kapusty potrzebne będą inne składniki wymienione na początku w odpowiedniej ilości.

  Czy próbowałeś gotować pachnącą gruzińską kapustę w domu? Czy dodałeś jakieś dodatkowe składniki lub przyprawy? Opowiedz nam w komentarzach o swojej metodzie przygotowania takiej przekąski z kapusty i możliwych sekretach.

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author