Wątróbka wołowa : przepis krok po kroku ze zdjęciem

Jak nauczyć się gotować pyszną wątróbkę wołową według prostego przepisu

Sprzęt i przybory kuchenne:

 • pojemniki na składniki;
 • plastikowa torba;
 • młotek do bicia mięsa;
 • nóż;
 • tablica;
 • miska;
 • patelnia;
 • Łopatka;
 • łyżka.

Składniki

wątróbka wołowa 700 gramów
Cebula 1 szt.
Kwaśna śmietana 2-3 łyżki. l.
Sól smak
Pieprz smak
Olej roślinny smak
Mąka 1 ul. l.

Gotowanie krok po kroku

 • Przygotowujemy składniki. Najpierw myjemy wątrobę i oczyszczamy ją z filmu.

  przepisy na wątróbkę wołową

 • Wątróbkę pokroić na kawałki, włożyć do plastikowej torebki i ubić młotkiem.

  Przygotuj składniki do gotowania

 • Wątróbkę pokroić w drobną kostkę. Rozgrzej patelnię i wlej do niej olej roślinny. Gdy olej będzie gorący, włóż wątróbkę na patelnię i smaż przez 3 minuty na dużym ogniu.

  Rozgrzej patelnię do gotowania.

 • Po 3 minutach dodaj posiekaną cebulę, łyżkę mąki i 2-3 łyżki kwaśnej śmietany. W przybliżeniu wątroba jest smażona przez 8-10 minut. Na sam koniec posolić i popieprzać wątrobę do smaku. Dodaj szczyptę soli i dowolnie wybranych przypraw.

  Dodaj przyprawy do gotowania

 • Wymieszaj wszystko i gotowe! Smacznego.

  Wątróbka wołowa: przepis krok po kroku ze zdjęciem

 • Wariacje kulinarne

  Prawie nikt nie je wątróbki wołowej w czystej postaci, mimo że zawiera ona wiele przydatnych dla ludzkiego organizmu składników, które pomagają zachować zdrowie w dobrej kondycji. Pyszna przystawka dopełni wątróbkę przygotowaną według tego przepisu i dopełni posiłek. Z poniższych przystawek możesz wybrać ten, który Ci się spodoba:

  • gulasz warzywny;
  • sałatka jarzynowa ze świeżych warzyw;
  • „ratatouille” z warzyw;
  • duszone warzywa z wątróbką;
  • Kasza gryczana;
  • grzyby;
  • duszona marchewka z cebulą;
  • bulgur;
  • proso;
  • kasza pszenna;
  • ryż (biały lub brązowy);
  • tłuczone ziemniaki;
  • gotowane ziemniaki z ziołami;
  • puree z zielonego groszku.

  Istnieje wiele opcji dekoracji i nie wszystkie są tutaj wymienione! Nie bój się eksperymentować, próbuj nowych rzeczy, a wtedy Twoje potrawy na pewno będą pyszne.

  Przepis

  Obejrzyj tutaj, aby uzyskać instrukcje, jak gotować wątrobę wołową i wszystkie szczegóły. Ponadto autor podzieli się swoimi zaleceniami, jak najlepiej ugotować wątrobę, aby okazała się smaczna, a nie mdła i „gumowa”. Miłego oglądania!

  Teraz wiesz, jak łatwe i proste jest gotowanie wątróbki wołowej. Przepis jest tak prosty, jak to tylko możliwe, wszystkie składniki są bardzo proste i w stu procentach można je znaleźć w każdym domu. Spróbuj zrobić wątrobę zgodnie z powyższymi instrukcjami, a na pewno okaże się niesamowicie smaczna i soczysta. Kochasz wątrobę? Jak często to gotujesz? Jaki dodatek do wątróbki wolisz? Podziel się swoją opinią na temat tego przepisu w komentarzach i zapisz tam odpowiedzi na pytania!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author