Wybór noży kuchennych

Wybór noży kuchennych

Do szybkiego gotowania dowolnego jedzenia w przestrzeni kuchennej z pewnością będziesz potrzebować wysokiej jakości noży stołowych. Jeśli nagle noże okażą się tępe, to proces krojenia nawet miękkiej żywności (na przykład pieczywa) będzie już problemem.

Lepiej zacząć szukać odpowiednich noży z ostrzem. Najcenniejszym wyborem będą noże wykonane ze stali walcowanej, cytowanej ze względu na swoją wytrzymałość i stosunkowo niską cenę. Jeśli odpowiednio ostrzysz takie noże od mistrza (nie więcej niż 25 stopni), to taki nóż, z regularnym ostrzeniem, wytrzyma długo. Seria budżetowa obejmuje noże ze staliwa, które nie nadają się do pracy w mięsie lub odkostnianiu, ale są uważane za dobre i niedrogie rozwiązanie do krojenia chleba. W sklepach można również znaleźć ceramiczne wersje noży wykonanych z cyrkonu lub tlenku cyrkonu. Cenione są za piękny wygląd, zwiększoną wytrzymałość i solidną żywotność – nie będziesz musiał ich podważać we własnym zakresie, jeśli nadal będziesz pamiętać o zastosowaniu do nich desek wykonanych z tworzywa sztucznego lub materiału sosnowego. Noże kuchenne Zwilling to doskonały wybór do Twojej kuchni.

  • uniwersalny;
  • noże do chleba;
  • polędwica;
  • do krojenia warzyw
  • noże do sera;
  • stek

Więcej informacji można znaleźć na stronie Zwilling . Wybierając noże, warto zwrócić uwagę na ich konstrukcję. W większości nowoczesnych kuchni po prostu dobrym rozwiązaniem są noże szefa kuchni o grubości ostrza do 4 mm i długości do 20 mm. Jeśli chcesz szybko posiekać cebulę, to za pomocą ciężkich noży wszystko to można zrobić niezwykle szybko. Do obierania ziemniaków lub jabłek stosuje się głównie noże z miękkim ostrzem o długości do 9 cm, natomiast do krojenia pieczywa lepiej kupić noże ząbkowane, które nie pozostawiają okruchów chleba.

Wadą takich noży jest wysoki koszt i dość słabo wytrzymują silne ciosy. Ale jeśli będziesz ich używać ostrożnie, z góry będą dobrym rozwiązaniem dla nowoczesnych przestrzeni kuchennych.

Przy wyborze noży ważne jest również, aby przyjrzeć się rękojeściom. Najmocniejsze i najbardziej praktyczne są plastikowe uchwyty, które nie boją się fizycznego uderzenia i wilgoci. Ale drewniane wersje uchwytów można uznać za dość wygodne, które dobrze trzymają się nawet w mokrej dłoni. Ale rękojeści z litego drewna mogą zacząć pęcznieć, gdy są stale narażone na nadmierną wilgoć, a czasami lepiej wybrać noże z twardej plastikowej podstawy, która, jeśli nóż nie upadnie na twardą podłogę, wytrzyma wyjątkowo długo.

Wybór noży kuchennych

Jeżeli ten typ noża posiada dodatkowy występ od spodu, zwany jelcem, to będzie to miało znaczną zaletę – część noża w żaden sposób nie wyślizgnie się z mokrych dłoni. Ale nawet wersje bez osłony są uważane za całkiem godne rozwiązanie – większość tanich noży do sztućców z reguły ich nie ma – jeśli mocno trzymasz rękojeść suchymi rękami, nóż nigdy się nie ześlizgnie i możesz bezpiecznie kroić każdą żywność.

Jadwiga Mazurek

Edytor

Rate author