Zapiekanka z twarogiem w piekarniku: przepisy ze śmietaną, bakaliami i ziemniakami

Zapiekanka z twarogiem w piekarniku: 4 pyszne przepisy i 5 kulinarnych tajemnic

Gotowanie zapiekanki z twarogiem w piekarniku to prosty proces. Francuscy kucharze wymyślili go mieszając twarożek, jajka, cukier i zostawiając w piekarniku na pół godziny. A dziś nie jest trudno opanować tajemnicę robienia pysznej zapiekanki – wystarczy wiedzieć, w jakiej kolejności mieszać składniki i jak je upiec w piekarniku. Po opanowaniu klasycznego przepisu możesz go zmienić według własnych upodobań, wprowadzając określone produkty: owoce, suszone owoce, warzywa (dynia, marchew).

Uwaga! Zobacz, jak łatwo przygotować zapiekankę z twarożkiem według klasycznej receptury.

W jakiej temperaturze upiec zapiekankę z twarogiem w piekarniku? Optymalny czas pieczenia dania to 40-50 minut, temperatura 180-200 ° C. Ogólnie gotowość najlepiej określa skórka, jeśli nabierze złotego koloru, deser jest gotowy. Zawartość kalorii w potrawie to 217 kalorii. Aby ugotować zapiekankę z twarogu w piekarniku na dietę, dobrze jest wziąć niskotłuszczowy twarożek, zastąpić cukier miodem, śmietanę z kefirem i dodać otręby do naczynia.

5 sekretów pysznego jedzenia

Jak upiec zapiekankę z twarogiem w piekarniku, aby okazała się smaczna, delikatna i apetyczna? Oto kilka pomocnych wskazówek.

 • Twaróg nie powinien być zbyt mokry ani zbyt suchy. W pierwszym przypadku danie może się rozprzestrzenić, w drugim kruszyć się na talerzu. Konsystencja ciasta powinna przypominać zakupioną masę twarogową. Aby pozbyć się nadmiaru twarogu, zaleca się przeciskanie go przez gazę lub dodanie do ciasta skrobi lub kaszy manny.
 • Aby zapiekanka była puszysta, użyj niskotłuszczowego twarogu, który staje się bardziej miękki podczas obróbki cieplnej. Jeśli używa się kaszy manny, lepiej zostawić miksturę w lodówce na noc – w ten sposób płatki lepiej pęcznieją, a danie lepiej zachowa swój kształt.
 • Białka ubić oddzielnie od żółtek. Tak więc masa twarogowa będzie przewiewna, a zapiekanka wysoka. Aby potrawa nie spadła, nie otwieraj drzwi piekarnika bezpośrednio po ugotowaniu, pozwalając deserowi ostygnąć. Ponadto, aby danie nie osiadło, nie zaleca się dodawania sody do ciasta.
 • Mąka sprawia, że ​​zapiekanka staje się gęstsza i bardziej pożywna. Aby była smaczniejsza i bezpieczniejsza dla zdrowia, zastąp część mąki spuchniętą kaszą manną (1:1).
 • Przed dodaniem do twarogu świeże owoce gotuje się na patelni z masłem. W przeciwnym razie podczas robienia deseru z owocu wypłynie sok, przez co zapiekanka stanie się wodnista i bez smaku.
 • bita wiewiórka

  Klasyczne przepisy na zapiekankę z twarogiem w piekarniku

  Ze śmietaną i kaszą manną

  Ten przepis na pyszną zapiekankę z twarogiem w piekarniku można nazwać „klasykiem gatunku”. Aby dodać lekkości, zaleca się dodanie do przepisu proszku do pieczenia, a także ubicie osobno białek i dodanie pod koniec wyrabiania. W razie potrzeby do zapiekanki można dodać owoce, orzechy, rodzynki, suszone śliwki, owoce kandyzowane, dżem. Kasza mannę w przepisie można zastąpić podobną ilością płatków owsianych – dzięki czemu zapiekanka z twarogu w piekarniku będzie bardziej delikatna.

  Zapiekanka z twarogiem i kwaśną śmietaną
  Będziesz potrzebować:

  • twarożek – 400 g;
  • kasza manna – 40 g;
  • jajko – 2 szt .;
  • śmietana – 50 ml;
  • wanilina – szczypta;
  • cukier – 75 g.

  Gotowanie

 • Wymieszaj jajka, wanilię, twarożek, cukier, kaszę manną.
 • Mieszankę ułożyć w formie posypanej kaszą manną, wygładzić i posmarować kwaśną śmietaną.
 • Gotuj w piekarniku w temperaturze 200°C przez 40 minut.
 • Oprócz kwaśnej śmietany powierzchnię zapiekanki można posmarować żółtkiem jaja zmieszanym z mlekiem. Ponadto śmietanę w przepisie można wprowadzić podczas wyrabiania masy twarogowej. Deser najlepiej przygotować ze słodką mieszanką twarogową, ale jeśli twaróg jest ziarnisty, najpierw posiekaj go blenderem. Forma silikonowa nie wymaga obróbki przed pieczeniem.

  Bardzo nietypowe i smaczne połączenie zapiekanki z twarożkiem z jagodami leśnymi i ogrodowymi (maliny, czarna, czerwona porzeczka, jagody, jeżyny) i startą czekoladą.

  Z mlekiem

  Zapiekany twarożek w piekarniku z mlekiem jest dobry dla dzieci, sportów i oszczędnego odżywiania. Deser z pieczonego mleka jest szczególnie pyszny. Jeśli gotujesz zapiekankę z twarogu w piekarniku bez mleka, weź taką samą ilość kefiru, śmietany lub śmietany.

  Zapiekanka z twarogu z mlekiem skondensowanym
  Będziesz potrzebować:

  • masło – 100 g;
  • cukier – 100 g;
  • jajka – 4 szt .;
  • twarożek – 450 g;
  • kasza manna – 100 g;
  • mleko – jedna trzecia szklanki;
  • sól – szczypta.

  Gotowanie

 • Zalej kaszę manną niezimnym mlekiem.
 • Masło (zmiękczone) wymieszać z jajkami, cukrem i solą.
 • Do mieszanki dodaj kaszę mannę i twarożek. Zamieszać.
 • Jak długo trwa pieczenie potrawy? Gotuj na wysmarowanej lub panierowanej patelni w temperaturze 180°C przez 45 minut.
 • Dla jaśniejszego smaku dobrze jest wprowadzić cukier puder, wanilinę, cynamon do zapiekanki z twarogiem w piekarniku. Ponadto przepis bez kwaśnej śmietany można przygotować z tartym niesolonym serem. Podając danie z serem, dobrze jest posypać drobno posiekaną zieleniną.

  Oryginalne przepisy ze zdjęciami

  Z suszonymi morelami i daktylami

  Jak zrobić zapiekankę z twarożkiem w piekarniku z orzechami i suszonymi owocami? W żywności dla niemowląt suszone pokarmy należy zmiażdżyć lub zmielić na kleik, a u dorosłych można je nawet podawać z koniakiem.

  Zapiekanka z twarogiem i suszonymi morelami
  Będziesz potrzebować:

  • jajko – 2 szt .;
  • twarożek – 500 g;
  • cukier – 50 g;
  • krem – 100 ml;
  • kasza manna – 25 g;
  • daktyle – 50 g;
  • suszone morele – 50 g;
  • orzechy migdałowe – 50 g;
  • proszek do pieczenia – pół paczki.

  Gotowanie:

 • Ubij jajka i cukier ze śmietaną.
 • Połącz powstałą masę z twarogiem, proszkiem do pieczenia, kaszą manną. Dodaj posiekane orzechy, posiekane suszone morele i daktyle.
 • Gotuj w 180°C przez 40 minut.
 • Ten przepis na pyszną zapiekankę z twarogiem w piekarniku jest dobry na świąteczny stół: jest apetyczny, a ponadto bardzo zdrowy. Oprócz innych suszonych owoców w naczyniu można użyć świeżych lub suszonych jagód, dżemu, a nawet skondensowanego mleka, uprzednio zmniejszając w przepisie ilość cukru.

  Przed dodaniem rodzynek do naczynia lepiej zalać je gorącą herbatą, aby odstało na noc. Zamieni się więc w soczyste winogrona, które nadadzą zapiekance oryginalny smak.

  z ziemniakami

  Ten przepis na zapiekankę z twarogiem w piekarniku jest odpowiedni dla oszczędnych gospodyń domowych, które chcą zadowolić swoje gospodarstwo domowe czymś prostym i satysfakcjonującym. Ziemniaki z twarogiem – połączenie niezwykłe, ale smaczne, idealne dla wegetarian. Zapiekankę można przygotować nie tylko na deser, ale również wykorzystać jako drugie danie. Aby odnieść sukces, użyj niekwaśnego i niesolonego twarogu.

  Zapiekanka z twarogiem z ziemniakami
  Będziesz potrzebować:

  • ziemniaki – 4 szt .;
  • twarożek – 250 g;
  • jajka – 4 szt .;
  • masło – 50 g;
  • skórka cytrynowa;
  • cukier – 100 g.

  Gotowanie

 • Ziemniaki ugotować w skórkach.
 • Twarożek przecedzić przez sito, obrać i natrzeć ziemniaki. Wszystko wymieszaj.
 • Żółtka wymieszać z cukrem i roztopionym masłem. Wejdź do masy twarogowo-ziemniaczanej, wymieszaj.
 • Dodaj skórkę z cytryny i białka. Doprowadzić do jednorodności.
 • Gotuj w natłuszczonym pojemniku w temperaturze 200°C przez 60 minut.
 • Ile upiec zapiekankę z twarogiem z ziemniakami, zależy od cech piekarnika. Średni czas hartowania waha się od 50-70 minut. Jeśli używasz przepisu po raz pierwszy, przyjrzyj się potrawie, sprawdzając jej gotowość drewnianym szpikulcem.

  Jak zrobić pyszną zapiekankę z twarogiem w piekarniku? W sezonie chwyć świeże jajka, domowy twarożek, jagody lub owoce i postępuj zgodnie z tymi prostymi, szczegółowymi przepisami. Wszystko na pewno zadziała!

  Inne przepisy na zapiekanki

  Zapiekanka z twarożkiem ze skrobią Zapiekanka z
  twarogiem i plackiem bez mąki
  Zapiekanka z twarogiem bez kaszy manny Zapiekanka z
  twarogiem na parze
  Zapiekanka z ziemniaków z mięsem mielonym

  Smacznego!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author