Zupa z makaronem drobiowym przepis krok po kroku ze zdjęciem

Zupa z makaronem drobiowym - niezwykle pyszny przepis

Sprzęt i przybory kuchenne:

 • rondel o pojemności 3 litrów;
 • deska do krojenia;
 • wagi kuchenne i inne akcesoria pomiarowe;
 • ostry nóż;
 • kilka pojemnych misek;
 • patelnia;
 • drewniana lub silikonowa szpatułka.

Składniki

składniki Proporcje
skrzydełka kurczaka 5-7 szt.
woda butelkowana 2-2,5 l
cebula (średnia wielkość) 1 szt.
ziemniaki (duże) 2 szt.
olej roślinny 15-20 ml
marchew mrożona lub świeża 70-100g
makaron (najlepiej pajęczyna) 100-130g
Sól opcjonalny
zmielone ziele angielskie opcjonalny
pietruszka i koperek (do dekoracji) 2-3 gałęzie
masło opcjonalny

Gotowanie krok po kroku

 • Wlej na patelnię 2-2,5 litra butelkowanej zimnej wody. Przykryj garnek pokrywką i zagotuj płyn.

  W rondelku zagotuj wodę.

 • Dokładnie opłucz 5-7 skrzydełek kurczaka zimną wodą z kranu. Każde skrzydełko kroimy na dwie części, a następnie zanurzamy we wrzącej wodzie. Zmniejsz ogień do średniego i gotuj mięso, aż będzie prawie ugotowane.

  Zanurz skrzydełka z kurczaka w wodzie i gotuj.

 • W międzyczasie obierz dwa duże ziemniaki, następnie umyj je i pokrój w grube paski. Cebulę oczyszczamy z łuski i drobno siekamy ostrym nożem.

  Pokrój ziemniaki w paski i drobno posiekaj cebulę.

 • Zanurz posiekane ziemniaki ze skrzydełkami we wrzącej wodzie.

  Dodaj ziemniaki do bulionu.

 • Podczas gdy ziemniaki się gotują, przygotujmy pieczeń. Aby to zrobić, wlej na patelnię 15-20 ml oleju roślinnego, a następnie poczekaj, aż zrobi się bardzo gorący. Zanurz posiekaną cebulę w skwierczącym oleju i ciągle mieszając smaż przez około 1 minutę, aż pojawi się złocisty odcień.

  Cebulę podsmażyć na patelni z olejem roślinnym.

 • Na cebulę połóż 70-100 g mrożonej marchewki. Świeże warzywo jest również doskonałe do tego przepisu – w żaden sposób nie wpłynie to na smak potrawy.

  Dodaj ziemniaki na patelnię z cebulą.

 • Smaż oba składniki przez kolejną minutę.

  Cebulę i marchewki podsmażamy jeszcze przez minutę.

 • Do ugotowanego smażenia wlać 100-130 g makaronu, wszystko dobrze wymieszać.

  Teraz wrzucamy mały makaron bezpośrednio na patelnię.

 • Smaż składniki, aż makaron nabierze lekko brązowawego odcienia. Zwykle zajmuje to od jednej do półtorej minuty. Nie zapomnij o aktywnym i ciągłym mieszaniu mieszanki, w przeciwnym razie makaron się spali, a to znacznie zepsuje smak przygotowywanej zupy.

  Makaron z warzywami smażymy przez kilka minut.

 • Gotowe smażenie wraz z makaronem wysyłamy do gotującego się bulionu.

  Smażony makaron przekładamy do bulionu.

 • Gdy zupa się zagotuje, dodaj do niej żądaną ilość soli i trochę zmielonego ziela angielskiego. Oblicz ilość obu składników na podstawie własnych preferencji smakowych. Gotuj danie, aż ziemniaki zmiękną, a kluski puchną i osiągną pełną gotowość. Wyłączyć piec, a następnie odstawić zupę na „odpoczynek” przez 7-10 minut.

  Po kilku minutach zupę można wyłączyć.

 • W tym czasie umyj kilka gałązek pietruszki i koperku, a następnie drobno posiekaj ostrym nożem. Gorącą zupę wlewamy do miseczek, po czym do każdej porcji dodajemy mały kawałek masła i trochę posiekanej zieleniny.

  Rosół z kurczaka przygotowany według tego przepisu można przystroić ziołami podczas podawania.

 • Przepis

  Ten film pomoże Ci zrozumieć prostą technologię przygotowywania pachnącego i pysznego rosołu z kurczaka.

  W ten sposób można szybko ugotować bardzo zdrową i smaczną zupę. Jak być może zauważyłeś, jego produkcja nie wymaga specjalnych, drogich komponentów, a sam proces gotowania nie wymaga szczególnej wiedzy i umiejętności. Gotuj dla zdrowia i nie zapomnij o rzetelnej ocenie opisanego przepisu, dzieląc się swoimi wrażeniami w komentarzach. Powodzenia w gotowaniu!

  Inne przepisy na zupy

  Zupa kharcho wołowa z ryżem
  Zupa kharcho jagnięca
  Zupa z pulpetami w wolnym naczyniu Zupa
  kharcho wieprzowa
  Zupa z kurczaka z ryżem

  Smacznego!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author