Zupa z makaronem i ziemniakami według przepisu krok po kroku ze zdjęciem

Lekki rosół z makaronem i ziemniakami 🍲

Sprzęt i przybory kuchenne:  kuchenka, rondel, patelnia, deska do krojenia, nóż, łyżka, tarka, durszlak, gaza.

Składniki

Produkt Ilość
Kura 500-700 g
Cebula 2 szt.
Marchewka 3 szt.
Ziemniak 3-4 szt.
Wermiszel 70 gramów
Olej roślinny 2 łyżki stołowe. l.
Zieleń smak
Sól smak

Ważny! Aby wybrać odpowiedniego kurczaka i nie dać się nabrać na sztuczki sprzedawców pamiętaj, że drób powinien mieć zapach przypalonej skóry, jasnożółty kolor, ciemne, gęste mięso bez plam krwi.

Gotowanie krok po kroku

Przygotowanie składników

 • Wszelkie części kurczaka (najlepiej z kośćmi na tłuszcz) o wadze 500-700 g myje się pod bieżącą wodą i suszy.

  Umyj części kurczaka.

 • Oczyszczamy z niejadalnych elementów (łuska, obiera itp.) 2 cebule, 3 marchewki i 3-4 ziemniaki, myjemy i kroimy: 1 cebulę kroimy w drobną kostkę, 2 marchewki nacieramy na grubej tarce lub kroimy w paski lub plastry, kroimy ziemniaki na wygodne porcje; Pozostaw 1 cebulę i 1 marchew w całości. Bierzemy wszelkie warzywa: koperek, pietruszkę, kolendrę, bazylię, cebulę – i drobno siekamy nożem.

  Kroimy wszystkie niezbędne warzywa.

 • Wlej 2 łyżki na patelnię. l. olej roślinny, dobrze podgrzej, aż pojawią się bąbelki i wyślij tam posiekaną cebulę. Smaż na złoty kolor, a następnie dodaj startą marchewkę. Czekamy, aż zmięknie i wyłączamy patelnię. Pieczeń jest gotowa.

  Gotowanie smażenia w oleju roślinnym z cebuli i marchwi.

 • zupa

 • Umytego kurczaka, 1 całą cebulę i 1 całą marchewkę wkładamy do rondla, który dolewamy do góry wodą.

  W rondelku rozprowadzamy mięso z kurczaka, cebulę i marchewkę, napełniamy wodą.

 • Wkładamy go do ognia, doprowadzamy do wrzenia i gotujemy przez 50 minut, okresowo usuwając piankę, aby bulion wyszedł złoty i przezroczysty.

  Po ugotowaniu usuń piankę z bulionu.

 • Gdy bulion będzie gotowy, wyjmij z niego wszystkie składniki. Warzywa można wyrzucić – zrezygnowały już ze wszystkich składników odżywczych i smaków. Ostudzić kurczaka, zdjąć z niego skórkę i wybrać mięso, które następnie trafi do zupy. Jeśli bulion okazał się mętny, filtrujemy go przez durszlak i kilka warstw przemytej gazy, aby nie dodawać niepotrzebnych zapachów. Odcedzony bulion będzie czysty i teraz całkowicie nadaje się do gotowania zupy.

  Gdy kurczak się ugotuje, odcedź bulion, oddziel mięso od kości.

 • Rosół stawiamy na kuchence, a gdy się zagotuje, dodajemy do niego przygotowane smażenie i ziemniaki.

  Gdy bulion ponownie się zagotuje, dodaj do niego pieczeń i ziemniaki.

 • Po 10 minutach wysyłamy mięso z kurczaka na patelnię, dodajemy makaron, zioła i solimy zupę do smaku. Najlepiej używać makaronów pajęczynowych ze względu na szybkość ich przygotowania oraz łatwość i niewidoczność w zupie.

  Dodaj makaron.

 • Gotuj, aż ziemniaki będą miękkie (5-10 minut). Pod koniec gotowania możesz dodać do zupy zmielony czarny pieprz, granulowany czosnek, majeranek, bazylię i inne przyprawy. W takim przypadku zupa będzie musiała gotować się jeszcze przez około 5 minut pod pokrywką.

  Dodaj zioła, aromatyczne przyprawy do smaku.

 • Gotowy rosół wlej do misek, podawaj ze świeżym pieczywem, pączkami czosnkowymi lub krakersami, dodatkowo udekoruj świeżymi ziołami.

  Na stole można podać zupę z makaronem i ziemniakami.

 • Przepis

  Aby lepiej zapamiętać proces przygotowywania pysznej i pachnącej rosołu, zapoznaj się z przepisem na to danie. Opowie o tym, jak przetwarzać mięso i warzywa, jak zrobić pieczeń i jak długo gotuje się taką zupę.

  Więc teraz wiesz, jak ugotować doskonałą lekką rosół z ziemniakami i makaronem bez większego wysiłku i dużej wiedzy na temat gotowania. Pomoże wesprzeć siły chorego, nie będzie zawierał wysokokalorycznych składników i po prostu zachwyci smakiem i aromatem kurczaka. Jakie zupy często gotujesz? Czy masz ulubiony przepis na kurczaka? Opowiedz nam o tym w komentarzach i napisz, czy masz dodatki do tej wersji. Smacznego i powodzenia w kuchni!

  Inne przepisy na zupy

  Marynowane z jęczmieniem

  Zupa z klopsikami z kurczaka

  Zupa z klopsikami i ryżem

  Zupa z klopsikami

  Zupa z Makaronem

  Miłego czytania!

  Jadwiga Mazurek

  Edytor

  Rate author